Uprawnienia telekomunikacyjne

Uprawnienia instalacyjne obejmujące swym obszarem sieci, instalacje oraz urządzenia telekomunikacyjne ogólnie są nazywane telekomunikacyjnymi.  (http://uprawnienia-architektoniczne.com/egzamin/szczegolowy-program ) W rezultacie brak ograniczeń owych uprawnień sprawia, że posiadająca je osoba ma prawo do kierowania robotami budowlanymi  w zakresie infrastruktury telekomunikacyjnej i telekomunikacji bezprzewodowej. (http://uprawnienia-architektoniczne.com/cennik). Natomiast uprawnienia ograniczone istotnie obejmują takie czynności jak:

  • projektowanie obiektów lub ich kierowanie wraz z infrastrukturą telekomunikacyjną włączającą w to lokalne instalacje
  • linie.
Uprawnienia telekomunikacyjne
Uprawnienia telekomunikacyjne

Jakie kierunki studiów?

Specjalność telekomunikacyjna jest możliwością dla absolwentów szkół wyższych studiów magisterskich. Zaliczamy do nich na kierunki podobne jak:

Niezbędnym i godnym uwagi elementem procesu nabycia uprawnień jest praktyka zawodowa. Obejmuje ona sporządzanie projektów i półtoraroczną praktyka na budowie. Do projektowania bez ograniczeń czas praktyki skraca się do roku.( http://uprawnienia-architektoniczne.com/uprawnienia-budowlane) Uprawnienia bez ograniczeń w zakresie kierowania robotami budowlanymi są dostępne dla osób, które ukończyły studia wyższe na kierunkach zgodnych z ubieganą się specjalnością. Kolejnym elementem nieograniczonych uprawnień jest bez wątpienia praktyka zawodowa w czasie nie przekraczającym jednego roku lub trzech lat.

Tylko rok praktyki?

Dlatego aby móc kierować robotami budowlanymi i robić projekty w ograniczonym zakresie wystarczą studia inżynierskie o kierunkach pokrewnych oraz rok nauki projektowania i 1,5roku  praktycznej nauki na budowie.  (http://uprawnienia-budowlane.com/egzamin-ustny) Magistrowie bezsprzecznie mogą się starać o takie uprawnienia, wnioskując o nie, jeżeli ukończyli kierunki: informatyka, programowanie sterowników i miernictwo, elektrotechnika, inżynieria elektryczna oraz tak jak powyżej roczna praktyka projektowania 1,5 roczna na budowie. Faktycznie by projektować w ograniczonym zakresie wystarczy jeden rok praktyki na budowie. Bezsprzecznie uprawnienia telekomunikacyjne są również w zasięgu ręki technika telekomunikacji po spełnieniu określonych prawnie wymagań. Konkludując oczywiście należy jedynie dobrze zaplanować krok po kroku swoją karierę zawodową, by już po kilku latach zbierać jej efekty.

Podziel się:

Ocena artykułu:

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.