fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Wybór kierunku studiów jest istotną decyzją, którą musimy podjąć. Zdaje się ona być tym istotniejszą, gdyż chcąc w przyszłości ubiegać się o jakiekolwiek uprawnienia budowlane, musimy mieć odpowiednie wykształcenie. Każda specjalność posiada listę kierunków odpowiednich i pokrewnych; kierunków, które trzeba ukończyć przed ubieganiem się o dane uprawnienia. Do późniejszego wyboru mamy kilka specjalności: architektoniczną, konstrukcyjno-budowlaną, inżynieryjną. Możemy też ubiegać się o uprawnienia instalacyjne, którym to będzie poświęcony ten wpis. (testy uprawnienia budowlane)

Uprawnienia instalacyjne: sieć, instalacja, urządzenia telekomunikacyjne

Gdy interesują nas takie uprawnienia w nieograniczonym zakresie, powinniśmy ukończyć elektronikę, elektrotechnikę lub telekomunikację. Nasz wybór mógłby również paść na elektronikę i komunikację lub miernictwo elektryczne i telekomunikację. Jeśli wolimy mieć uprawnienia ograniczone, obowiązują nas powyższe kierunki bądź kierunki pokrewne. Dla tej specjalizacji są to: informatyka, elektrotechnika, inżynieria elektryczna oraz miernictwo elektryczne i programowanie sterowników. (akty prawne do egzaminu na uprawnienia architektoniczne)

Uprawnienia instalacyjne: sieć, instalacja, urządzenia elektryczne i elektroenergetyczne

Kierunkami odpowiednimi, dzięki którym uzyskamy nieograniczone uprawnienia instalacyjne są elektrotechnika, elektroenergetyka i inżynieria elektryczna. Gdy dojdziemy do wniosku, że wystarczą nam uprawnienia w stopniu ograniczonym, możemy zdecydować się na kierunek pokrewny. Zaliczamy do nich elektronikę, energetykę, transport, elektronikę i telekomunikację oraz automatykę i robotykę. O takie uprawnienia moglibyśmy ubiegać się także po elektrycznym transporcie szynowym lub po miernictwie elektrycznym i programowaniu sterowników. (jak wygląda egzamin na uprawnienia budowlane)

Uprawnienia instalacyjne: sieć,  instalacja, urządzenia cieplne, gazowe, wentylacyjne, wodociągowe, kanalizacyjne

Uprawnienia instalacyjne w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, gazowych, wentylacyjnych, wodociągowych i kanalizacyjnych również mają „swoje” kierunki studiów. Idąc na uczelnię wyższą, możemy wybierać z wielu kierunków odpowiednich. Należą do nich energetyka, inżynieria naftowa, inżynieria środowiska, inżynieria gazownicza oraz wiertnictwo nafty i gazu. Kierunkiem pokrewnym dla zdobycia uprawnień ograniczonych jest budownictwo. (wybierz swój dostęp do programu uprawnienia budowlane)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com