fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Usytuowanie zbiorników i budynków przemysłowych

Zbiorniki przemysłowe to praktycznie nieodłączne elementy placu budowy. Dzieje się tak z prostego powodu. Taki ogromny pojemnik służy przede wszystkim do przetrzymywania substancji chemicznych. Nierzadko są to substancje niebezpieczne. Z racji możliwości przedostania się ich do środowiska naturalnego i płynącego z tego tytułu ryzyka zanieczyszczeń, muszą to być bardzo szczelne budowle. Czasem są to konstrukcje na tyle duże, że wymagają zagospodarowania pod nie większego terenu.

Bezpieczeństwo zbiorników przemysłowych

Ze względu na to, że zbiorniki przemysłowe to przechowalnie bardzo szkodliwych substancji, muszą one zostać odpowiednio zabezpieczone oraz oznaczone. Wszystko to wiąże się przede wszystkim z bezpieczeństwem obecnych na placu budowy pracowników budowlanych, ale także osób postronnych. (uprawnienia budowlane 2020)

Zbiorniki przemysłowe można podzielić na dwie główne grupy: naziemne oraz podziemne. Częściej sięga się po rozwiązanie oparte na zbiornikach naziemnych, przede wszystkim ze względu na prostszy sposób ich wzniesienia. W zależności od substancji w niem przechowywanej, zbiorniki będą się także różnić od siebie ilością posiadanych płaszczy. Zazwyczaj spotyka się zbiorniki przemysłowe jednopłaszczowe lub dwupłaszczowe. (egzamin na uprawnienia budowlane)

Obiekty przesłaniające

Zbiorniki przemysłowe to tzw. obiekty przesłaniające. Zgodnie z normami prawa budowlanego, nie powinny one przekroczyć wysokości 35 metrów. Przy stawianiu zbiornika, pod uwagę należy wziąć również budynki mieszczące się w pobliżu. Odległość między nimi a zbiornikiem powinna wynosić odpowiednio 4 metry od budynków jednorodzinnych i 8 metrów od innych zabudowań. ( program do egzaminu na uprawnienia na komputer )

Dostosowanie się do wszystkich wymienionych wyżej przepisów jest bardzo ważne. Obiekty przesłaniające, jak sama nazwa wskazuje, to konstrukcje ograniczające dostęp światła do innych budynków Aby ograniczyć uciążliwość ich powstawania, prawo budowlane jasno reguluje wytyczne ich postawienia. ( program z aktami na uprawnienia budowlane )

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com