fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Co znajdę w segregatorze?

W segregatorze otrzymasz ujednolicone akty prawne z głównymi rozporządzeniami i ustawami dla swojej specjalności. Segregatory dostępne są w sprzedaży tylko w pakietach z naszymi programami do nauki.

Ilość dostępnych segregatorów jest mocno ograniczona.

ujednolicone akty prawne
ujednolicone akty prawne

Jakie akty znajdę dla mojej specjalności?

Dla każdej ze specjalności ilość stron różni się nieznacznie. Każda specjalność wymaga bowiem znajomości innych aktów prawnych. W każdym segregatorze jest około 700 kartek, czyli około 1400 stron aktów. Wykaz aktów dla swojej specjalności znajdziesz w załączonych plikach:

UWAGA: w segregatorze nie znajdziesz wszystkich aktów, które są w spisie przygotowanym przez Polską Izbę Inżynierów Budownictwa. W sumie jest to bowiem aż około 4000 stron. Do sesji wiosennej 2017 roku Izba przygotowywała spis aktów rozróżniając te, które kandydat musi znać w pełnym zakresie (czyli te najważniejsze dla danej specjalności) oraz takie, które musi umieć w zakresie ogólnym (mniej istotne akty). W segregatorze znajdziesz akty których znajomość jest dla Ciebie kluczowa.

 

Co znaczy że akty są Ujednolicone?

Akt ujednolicony to taki, który zawiera wszystkie zmiany po nowelizacjach prawnych. Jest to akt ostateczny.
Czy różni się od aktów opublikowanych na stronie sejmu? Weźmy pod uwagę np. Rozporządzenie w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Na początku stycznia wprowadzone zostały duże zmiany tego aktu. Na stronie sejmu może więc znaleźć plik z aktem prawnym oraz drugi plik – zmiany do aktu prawnego. Aby poznać ostateczną formę rozporządzenia musisz zawsze czytać dwa odrębne pliki – rozporządzenie i zmiany. Wyobraź sobie sytuację na egzaminie ustnym, gdzie czas na Twoje przygotowanie jest ograniczony. Dostajesz pytanie: „Podaj warunki jakie powinny spełniać miejsca postojowe dla samochodów osobowych”. Zaglądasz do ustawy i przygotowujesz swoją odpowiedź… Później zerkasz jeszcze do zmian w  ustawie (odrębne kartki) i ups….. okazuje się że zmiany są tak duże że odpowiedź przygotowujesz jeszcze raz.
Są rozporządzenia i ustawy, dla których przy akcie podstawowym są 4 pliki z wprowadzonymi zmianami, np. Rozporządzenie w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy ręcznych pracach transportowych. Czyli dojście do właściwej odpowiedzi na zadane pytanie wymaga od nas dużo czasu lub znajomości każdego z aktów w dokładnym zakresie.
W naszym segregatorze z aktami znajdziesz tylko akty w formie ujednoliconej.

Po co drukować akty prawne?

Wydrukowane akty prawne znacznie skrócą czas jaki musisz poświęcić na naukę. Wszystkie akty jakie są potrzebne dla Twojej specjalności znajdziesz w jednym miejscu. Materiały te pomogą Ci głównie na egzaminie ustnym, na którym możesz mieć swoje ustawy i rozporządzenia (większość Izb preferuje takie rozwiązanie). Czas jaki masz na przygotowanie się na egzaminie ustnym nie jest za długi, dlatego warto mieć swoje materiały by wiedzieć gdzie czego szukać.

Jak wyglądają wydrukowane akty prawne?

Każdy akt prawny posiada stronę tytułową wraz ze spisem treści. W oryginalnych aktach prawnych (dostępnym na stronie sejmu) spis treści nie występuję. Takie rozwiązanie znacznie ułatwia naukę oraz znalezienie odpowiedzi na dane pytanie.
Kolejne strony to tekst właściwy przygotowany jest w formie druku dwustronnego. Taki wydruk pozwoli na obniżenie kosztów oraz na wygodniejsze korzystanie z aktów podczas egzaminu ustnego. Na górze każdej ze stron danego aktu prawnego jest jego tytuł, co ułatwi poruszanie się pomiędzy poszczególnymi aktami.

sposób wydruku
sposób wydruku

Czy warto skorzystać z materiałów poprzedników?

Co sesja w prawie pojawia się wiele zmian. Nie warto ryzykować posiadaniem nieaktualnych aktów prawnych. W naszym zestawie aktów otrzymasz przepisy zaktualizowane na najbliższą sesję egzaminacyjną.

 

Jak kupić segregator?

Segregatory sprzedawane są tylko w pakietach z naszymi programami. W celu zakupienia segregatora wraz z programem należy dokonać przelewu wybierając jeden z poniższych pakietów. Sam segregator w każdym z nich kosztuje 130zł (wraz z przesyłką na terenie Polski).

SEGREGATOR + program Uprawnienia Budowlane

SEGREGATOR + program Uprawnienia Budowlane + program Jednolite Akty Prawne

Po zakupie na maila dostaniesz klucz licencyjny do programu/ programów.  Na wskazany przez Ciebie adres zostanie wysłany segregator wraz z aktami prawnymi.

Więcej informacji na temat naszych programów znajdziesz na naszej stronie: www.uprawnienia-budowlane.com
 
Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości skontaktuj się z nami pod adresem: [email protected], lub pod numerem 515 870 249

Podziel się:
Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com