fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Ubezpieczenie budowy od nieprzewidzianych zdarzeń

Nie da się ukryć, że na każdym etapie naszego życia mamy do czynienia z zdarzeniami nieprzewidzianymi. Może być tak, że podczas budowy naszego domu również zdarzy się coś, co może zagrozić jego bezpieczeństwu. Mowa przede wszystkim o ekstremalnych warunkach pogodowych, ale nie tylko, ponieważ możemy mieć do czynienia także z katastrofą budowlaną. Sprawdźmy, w jaki sposób możemy swój plac budowy ubezpieczyć przed nieprzewidzianymi zdarzeniami.  (uprawnienia budowlane cennik) 

Ubezpieczenie budowy od nieprzewidzianych zdarzeń

Co oferują ubezpieczyciele?

W większości przypadków ubezpieczyciele oferują nam bardzo podobne warianty ubezpieczeń. W każdym razie – z pewnością dotyczą one podobnych szkód, które mogą powstać na skutek nieprzewidzianych zdarzeń na placu budowy. Wśród takich zdarzeń możemy wyróżnić zarówno te pogodowe, jak i spowodowane przez człowieka. Ubezpieczenia obejmują szkody, które powstały w wyniku:

Ochrona budowanego domu w świetle takich zdarzeń, które mogą wystąpić jest absolutnie pakietem podstawowym, ponieważ są to główne zagrożenia, jakie mogą wystąpić. Oczywiście nie jest to jedyna forma możliwości otrzymania takiej ochrony. Możemy wybrać w swoim ubezpieczeniu pakiet rozszerzony, który będzie obejmował ubezpieczenie naszego domu od innych, nieprzewidzianych zdarzeń, jakimi mogą być: deszcz nawalny, huragan, powódź, grad, osuwanie się ziemi, katastrofa budowlana, uderzenie pojazdu.

Ubezpieczenia od kradzieży z włamaniem lub dewastacji

Jeżeli chodzi o tego typu ubezpieczenia to musimy mieć świadomość, że niewiele ubezpieczycieli decyduje się na zawarcie takich zakresów ubezpieczeń w swoich ofertach. Jednak oczywiście można znaleźć i takie. Głównym wymogiem, który jest wówczas stawiany jest odpowiednie zabezpieczenie mienia. Oznacza to, że takie mienie absolutnie musi znajdować wewnątrz budynku, w którym wszystkie otwory są zabezpieczone w sposób uniemożliwiający dostęp do wnętrza budynku bez użycia siły i narzędzi, natomiast drzwi zewnętrzne są zaopatrzone w co najmniej dwa różne zamki wielozastawkowe lub takie kłódki. Jeżeli chodzi o elementy, które są objęte na wypadek kradzieży to mamy do czynienia z elementami, które są wbudowane na stałe. Tak naprawdę powinniśmy zdecydować się na tego typu ubezpieczenie jedynie w sytuacji, w której nasza budowa będzie w stanie surowym zamkniętym. Dlaczego właśnie tak? Ponieważ wtedy możemy czuć się znacznie bezpieczniej i pewniej. Tak naprawdę na wcześniejszym etapie powinniśmy pomyśleć o instalacji alarmowej bądź o zamontowaniu zewnętrznych drzwi.   (uprawnienia budowlane segregator)   

Za to nie uzyskasz odszkodowania

Są również zdarzenia i szkody w wyniku nich powstałe, które nie są objęte ubezpieczeniem. Zawsze taki wykaz zdarzeń powinien znajdować się w ogólnych warunkach ubezpieczenia jako wyłączenia odpowiedzialności. Wśród najbardziej popularnych zdarzeń i szkód z nimi związanych wskazuje się:

  • spowodowane umyślnie przez ubezpieczającego lub osoby mu bliskie;
  • powstałe w wyniku rażącego niedbalstwa lub braku właściwej w danych warunkach obsługi i konserwacji;
  • powstałe w wyniku opadów atmosferycznych, jeżeli budynek nie był zadaszony i nie miał zamkniętych okien i drzwi;  (uprawnienia budowlane 2023) 
  • wynikłe na skutek błędów projektowych lub błędów w sztuce budowlanej;
  • powstałe wskutek uszkodzenia przez maszyny budowlane, na przykład koparkę lub dźwig.
Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com