fbpx
Przejdź do treści
uprawnienia budowlane na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane na telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane on-line_cennik_2
On-line
uprawnienia budowlane egzamin ustny na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane egzamin ustny telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane egzamin ustny on-line_cennik
On-line
uprawnienia budowlane akty prawne na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane akty prawne telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane akty prawne on-line_cennik
On-line
o egzaminie
O egzaminie
egzamin pisemny
Egzamin pisemny
egzamin ustny
Egzamin ustny
praktyka
Praktyka
Szczegółowy program Egzaminu
kontakt
Kontakt
o nas
O Nas
opinie
Opinie

Tynki wapienne

Osoby które chcą uzyskać w domu zdrowy klimat mogą wybrać tynki i gładzie wapienne. które wykorzystywane są bardzo często do budowy domów ekologicznych. Charakteryzują się one szczególną para przepuszczalnością. Wykonuje się je w postaci mieszanki lub pasty o spoiwie wapiennym. (szczegółowy program egzaminu na uprawnienia architektoniczne)

Tynki wapienne

Tynki wapienne

Zalety tynków wapiennych oraz gładzi

Tynki wapienne łatwo się nanosi na powierzchnię, można je aplikować za pomocą maszyny lub też ręcznie. Po stwardnieniu uzyskujemy gładką, idealną powierzchnię. Należy również wyróżnić gładzie wapienne, które posiadają drobniejsze uziarnienie niż tynki. Za ich pomocą uzyskamy jeszcze bardziej gładkie powierzchnie. Gładzie wapienne posiadają jasny kolor, dzięki czemu mamy bardzo dobrą podstawę do nanoszenia różnych kolorów.

Tynki i gładzie wapienne wykonuje się na bazie naturalnego spoiwa wapiennego. Posiadają zdolność do przepuszczalności, akumulacji pary wodnej, nie ładują się elektrostatycznie, nie przyciągają zanieczyszczeń, chronią ściany przed przegrzaniem np. w lecie. (egzamin na uprawnienia architektoniczne)

Tynki i gładzie można zakupić w postaci pasty  lub też suchych mieszanek w workach. Przygotowane  w ten sposób pasty można użyć od razu, po otworzeniu wiadra. Są to najczęściej masy szpachlowe, które możemy używać również do naprawy ścian, sufitów, używane są przed nakładaniem gładzi lub malowaniem.

Istotne jest przygotowanie podłoża pod tynkowanie, warto je oczyścić z resztek zapraw, farb, odkurzyć odpowiednio, a później zagruntować. (uprawnienia architektoniczne – egzamin)

W jaki sposób wykonuje się gładź wapienną?

Gładź wapienną nakłada się nie wcześniej niż 24 godziny po założeniu tynku, w przypadku gdy jest chłodno nakładamy ją nawet po 3 lub 5 godzinach. Masa z wiaderka nakładana jest najpierw na sufit, później na ściany . Później nakłada się na nią jeszcze jedną cienką warstwę, która ma całkowicie wyrównać powierzchnię. Tynki wapienne nakłada się zazwyczaj ręcznie lub też wykorzystując agregat, niewątpliwie wykorzystując maszynę uzyskujemy szybsze efekty pracy. (informacje na temat egzamin na uprawnienia budowlane)

 

 

 

Podziel się:

Ocena artykułu:

0
0