fbpx
program
Uprawnienia Budowlane


Tynki dekoracyjne do wnętrz to świetny materiał dzięki, któremu uzyskam efektowne wnętrza, pomalowane w ciekawym kolorze to  o różnorodnych fakturach.

Tynki dekoracyjne do wnętrz
Tynki dekoracyjne do wnętrz

Tynk dekoracyjny to oryginalna dekoracja ścian dedykowana dla osób, które nie lubią monotonii, gładkich faktur. Wśród różnych rodzajów tynków dekoracyjnych wyróżniamy tynk zacierany, strukturalny, ciągniony, mozaikowy, japoński. Tynk strukturalny pozwala uzyskać różnorodne wzory, tynk zacierany tworzy delikatnie fakturowaną powierzchnię. (uprawnienia architektoniczne – egzamin)

Produkty te są dedykowane dla miłośników niestandardowych rozwiązań, gdzie możemy uzyskać ciekawe struktury, barwy, wzory. Tego typu rozwiązania mogą całkowicie odmienić wnętrze. Tynki można położyć  tylko na jedną, główną ścianę, pozostałe mogą być pomalowane kolorem. (informacje na temat egzamin na uprawnienia budowlane)

Charakterystyka tynku dekoracyjnego

Tynk dekoracyjny nazywany jest tynkiem ozdobnym lub strukturalnym, jest to specjalna masa dzięki której uzyskujemy różnorodne formy, żłobienia na ścianie w sposób trwały.

Tynki dekoracyjne posiadają zazwyczaj porowatą, nieregularną strukturę, są wodoodporne i doskonale przepuszczają parę wodną. Tynk dekoracyjny jest również dobrym rozwiązaniem w przypadku, gdy ściany są nieregularne, posiadają jakieś wgłębienia np. po starych powłokach malarskich. (egzamin ustny na uprawnienia architektoniczne)

Ciekawie wykończony salon

Przykładem tynków dedykowanych do salonu jest ozdobny beton, który zapewnia minimalistyczny charakter wnętrza. Przykłady innych tynków dekoracyjny to glinka wenecka, marmur klasyczny, beton, metalik. (egzamin ustny uprawnienia architektoniczne – pytania)

Wzór kamiennego marmuru to również ciekawa propozycja, wykonana jest z gotowej masy akrylowej. Kolejne warstwy nakładane są na fragmenty ściany, łącząc je na mokro.  W procesie nakładania formuje się pożądane przez nas nieregularne wzory. Po wyschnięciu tego preparatu dokonuje się do barwienia. W tym celu używa się zabarwionego pigmentu, pozyskanej strukturze nadaje się wymarzony kolor.Podziel się:
Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com