fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Tworzenie przemysłowych posadzek

Budowlane firmy na terenie naszego kraju, które specjalizują się w tworzeniu posadzek mają bardzo często oferty, które opierają się o tworzenie polerowanego betonu. Przy zastosowaniu tej technologii powstają posadzki, jakie sprawdzą się nie tylko dla użytku w magazynie czy w fabryce. Jednak należy pamiętać tu, że oferty firm, które tworzą posadzki betonowe nie kończą się tylko na tworzeniu posadzek. Firmy przeprowadzają także renowację posadzek, jakie już istnieją. Polerowane betonowe posadzki cechują się wytrzymałością i trwałością. Dodatkowo są one bardzo estetyczne i łatwo można je utrzymać w czystości. Trzeba jednak mieć tu na uwadze, że są one zdecydowanie droższe i jest tu potrzebny dłuższy czas na ich stworzenie. Posadzki przemysłowe jest to jednak inwestycja, na jakiej nie powinno się oszczędzać. W przypadku pojawienia się ewentualnych napraw czy renowacji mogą one generować dużo większe koszty.

Tworzenie przemysłowych posadzek
Tworzenie przemysłowych posadzek

Wykonywanie betonowej wylewki

Zazwyczaj betonowe wylewki wykłada się przy zastosowaniu produktów, które są dostępne w budowlanych sklepach. W tym wypadku za 25 kg wylewki zapłaci się 6 do 9 złotych. Tego rodzaju betonowe wylewki bardzo dobrze sprawdzą się podczas remontowania domów i można tworzyć je samemu. Posadzki przemysłowe powinny jednak zostać wykonane przez doświadczonego specjalistę oraz za pomocą specjalnego sprzętu. Oferta firm na rynku znajduje się m.in. na ich stronach internetowych. Niektóre z nich mają w ofertach gotowe już posadzki albo impregnaty i utwardzacze do betonu. Stworzenie posadzki betonowej lepiej zlecić sprawdzonemu fachowcowi.

Zacierane posadzki betonowe

W celu przemysłowych zastosowań, w warsztatach czy garażach bardzo dobrze sprawdzą się betonowe zacierane posadzki. Nie będą one stanowić żadnych przeszkód przy garażowych bramach. Betonowe wylewki w tym wypadku wzmacnia się utwardzaczem. Realizacje uwzględniają tu przeznaczenie posadzki, dlatego też wskazują one na rodzaj użytego utwardzacza. Przykładowo w magazynie na betonowe wylewki, gdzie niewielki jest obciążenie i ruch, sprawdzi się mineralny utwardzacz. Na produkcyjnej hali natomiast dobrym wyborem będzie utwardzacz metaliczny.

Tworzenie zacieranych posadzek

Betonowe zacierane posadzki tworzy się przy zastosowaniu technologii zbrojącego włókna. Takie włókno dodaje się w betoniarni do betonu. W tym przypadku wylewki betonowe powinny mieć polimerowe włókna albo stalowe, jakie będą spełniać podobne funkcje, co stalowe siatki. Po tym, jak zakończy się proces zacierania przeprowadza się impregnację posadzki. Na rynku dostępnych jest wiele impregnatów różnego rodzaju. Mniej skuteczne działają jedynie powierzchniowo, dlatego też wraz z upływem czasu należy poddać je renowacji. Dużo większa skutecznością cechują się krzemianowe oraz litowe impregnaty. Wnikają one w strukturę i chemicznie ją zbroją. W konsekwencji posadzka zyskuje wyjątkowa trwałość.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com