fbpx
Przejdź do treści
program
Uprawnienia Budowlane

Termomodernizacja budynków

Docieplanie oraz ocieplanie zewnętrznych ścian są to prace, które poprzedza się wcześniej poprawnym przygotowaniem. Na rynku jest duży wybór styropianów od różnych producentów. Warto w związku z tym dokonać poprawnej oceny ich jakości, żeby nie zakupić produktu o gorszych parametrach i cechach. Chcąc przekonać się, które z rodzajów styropianowych płyt nie spełniają parametrów, jakie są deklarowane należy zapoznać się z listą opublikowaną przez Główny Urząd Nadzoru Budowlanego. Są tam ujęte wyniki z kontroli, jakie wskazują styropiany nie spełniające podstawowych wymagań. Znaleźć można tam również materiały z pozytywnym wynikiem kontroli i parametrami zgodnymi z deklaracją, jaką daje producent. ( uprawnienia budowlane )

Termomodernizacja budynków
Termomodernizacja budynków

Ściany budynku z cegły

Mając do czynienia z budynkiem wykonanym z cegły, gdzie od zewnątrz ściany są otynkowane i docieplone za pomocą styropianu np. 10 cm, klienci często pytają, w jaki sposób jeszcze można docieplić ściany. Proces związany z dociepleniem ocieplonych budynków jest bardzo znanym i często omawianym tematem. Jednak do każdego docieplenia budynku podchodzi się w indywidualny sposób. Opracowuje się w związku z tym plan, na podstawie którego zostaną przeprowadzone prace. Na początku dokonuje się technicznej oceny budynku i jego ocieplenia. Kiedy użyty do wcześniejszego docieplenie styropian jest stabilny i mocno trzyma się ścian budynku, w takim wypadku nie usuwa się go. Dobrze jest zapoznać się z rozwiązaniami, jakie oferuje np. firma Termo Organika.(uprawnienia budowlane segregator)  

Różne rodzaje styropianu

Mając w projekcie domu ujęty styropian o grubości wynoszącej np. 15 cm warto wiedzieć, że jest ich wiele rodzajów. Różnią się one między sobą parametrami i właściwościami, dlatego też warto poświęcić im chwile uwagi na zapoznanie się z tymi wszystkimi informacjami. Dobrym sposobem jest porównanie izolacyjnych właściwości styropianu. Firma Termo Organika w swojej ofercie posiada aż siedem różnych odmian styropianu, które różnią się między sobą współczynnikiem przewodzenia ciepła. Wszystkie te styropiany przeznaczone są do ocieplenia zewnętrznych ścian w budynku. Chcąc zasugerować wybór jednego ze styropianów, można do ocieplenia użyć np. płyty TERMONIUM PLUS fasada o grubości 15 cm. Rozwiązanie to pozwoli uzyskać cieplną ochronę, jaka miałaby miejsce przy zastosowaniu zwykłego rodzaju styropianu o grubości 21 cm.  (uprawnienia budowlane testy) 

Badania właściwości styropianów

Zgodnie ze statystykami można stwierdzić, że przeszło połowa styropianów, jaka została przebadana nie spełnia parametrów deklarowanych przez producentów. W związku z tym klient dokonując wyboru ma trudne zadanie przed sobą, ponieważ nie jest on w stanie dokonać weryfikacji, czy dany styropian spełnia parametry związane z cieplną izolacyjnością oraz mechaniczną odpornością. Z tego też względu pomocne stają się tu dokumenty, które potwierdzają jakość danych produktów. Są to np. certyfikat ich zgodności z normą albo techniczne rekomendacje. (uprawnienia budowlane cena) 

Podziel się:

Ocena artykułu:

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.