fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Termomodernizacja budynków

Docieplanie oraz ocieplanie zewnętrznych ścian są to prace, które poprzedza się wcześniej poprawnym przygotowaniem. Na rynku jest duży wybór styropianów od różnych producentów. Warto w związku z tym dokonać poprawnej oceny ich jakości, żeby nie zakupić produktu o gorszych parametrach i cechach. Chcąc przekonać się, które z rodzajów styropianowych płyt nie spełniają parametrów, jakie są deklarowane należy zapoznać się z listą opublikowaną przez Główny Urząd Nadzoru Budowlanego. Są tam ujęte wyniki z kontroli, jakie wskazują styropiany nie spełniające podstawowych wymagań. Znaleźć można tam również materiały z pozytywnym wynikiem kontroli i parametrami zgodnymi z deklaracją, jaką daje producent. ( uprawnienia budowlane )

Termomodernizacja budynków
Termomodernizacja budynków

Ściany budynku z cegły

Mając do czynienia z budynkiem wykonanym z cegły, gdzie od zewnątrz ściany są otynkowane i docieplone za pomocą styropianu np. 10 cm, klienci często pytają, w jaki sposób jeszcze można docieplić ściany. Proces związany z dociepleniem ocieplonych budynków jest bardzo znanym i często omawianym tematem. Jednak do każdego docieplenia budynku podchodzi się w indywidualny sposób. Opracowuje się w związku z tym plan, na podstawie którego zostaną przeprowadzone prace. Na początku dokonuje się technicznej oceny budynku i jego ocieplenia. Kiedy użyty do wcześniejszego docieplenie styropian jest stabilny i mocno trzyma się ścian budynku, w takim wypadku nie usuwa się go. Dobrze jest zapoznać się z rozwiązaniami, jakie oferuje np. firma Termo Organika.(uprawnienia budowlane segregator)  

Różne rodzaje styropianu

Mając w projekcie domu ujęty styropian o grubości wynoszącej np. 15 cm warto wiedzieć, że jest ich wiele rodzajów. Różnią się one między sobą parametrami i właściwościami, dlatego też warto poświęcić im chwile uwagi na zapoznanie się z tymi wszystkimi informacjami. Dobrym sposobem jest porównanie izolacyjnych właściwości styropianu. Firma Termo Organika w swojej ofercie posiada aż siedem różnych odmian styropianu, które różnią się między sobą współczynnikiem przewodzenia ciepła. Wszystkie te styropiany przeznaczone są do ocieplenia zewnętrznych ścian w budynku. Chcąc zasugerować wybór jednego ze styropianów, można do ocieplenia użyć np. płyty TERMONIUM PLUS fasada o grubości 15 cm. Rozwiązanie to pozwoli uzyskać cieplną ochronę, jaka miałaby miejsce przy zastosowaniu zwykłego rodzaju styropianu o grubości 21 cm.  (uprawnienia budowlane testy) 

Badania właściwości styropianów

Zgodnie ze statystykami można stwierdzić, że przeszło połowa styropianów, jaka została przebadana nie spełnia parametrów deklarowanych przez producentów. W związku z tym klient dokonując wyboru ma trudne zadanie przed sobą, ponieważ nie jest on w stanie dokonać weryfikacji, czy dany styropian spełnia parametry związane z cieplną izolacyjnością oraz mechaniczną odpornością. Z tego też względu pomocne stają się tu dokumenty, które potwierdzają jakość danych produktów. Są to np. certyfikat ich zgodności z normą albo techniczne rekomendacje. (uprawnienia budowlane cena) 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com