fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Termoizolacyjność okien przy płaskich dachach

Przy płaskich dachach okna znajdujące się na nim są obecnie bardzo popularnym trendem w budownictwie. Firma FAKRO posiada w swojej ofercie takie rodzaje okien. Obecnie architektura budynków testuje coraz to nowsze rodzaje kształtów obiektów. Płaskie dachy przy budynkach mogą skutecznie wyprzeć popularne do tej pory skośne rodzaje dachów, a nowoczesna technologia, która pozwala na budowę termoizolacyjnych oraz szczelnych stropodachów z pewnością sprzyja rozwojowi ich popularności. Na nim można wykonać taras, bądź miejsce mające spełniać funkcje rekreacyjne. Warto jednak zastanowić się przez chwilę, jak za pomocą naturalnego światła przy płaskim dachu doświetlić pomieszczenia. Firma FAKRO wychodzi naprzeciw klientów, i oferuje okna przeznaczone do tego rodzaju dachów. (uprawnienia budowlane program) 

Termoizolacyjność okien przy płaskich dachach
Termoizolacyjność okien przy płaskich dachach

Projektowanie okien przy płaskich dachach

Okna przeznaczone do płaskich dachów projektuje się, a następnie wykonuje z materiałów o najwyższej jakości. Stosuje się tu innowacyjne rozwiązania oraz dba o ogólną estetykę. Taki produkt zapewni komfort podczas użytkowania pomieszczeń, ponieważ posiada on bardzo dobry poziom termoizolacyjnych parametrów, możliwość przewietrzenia, szeroką ofertę akcesoriów czy łatwość obsługi. Zapewniają one również duży stopień światła naturalnego. FAKRO w swojej ofercie posiada okna do płaskich dachów o czterech typach. Są to okna o typie F,C,G oraz Z. (uprawnienia budowlane)

Typy okien do płaskich dachów

Okna F to nowatorskie płaskie szybowe pakiety, które montuje się przy dachach posiadających nachylenie od 2° do kąta 15°.  (uprawnienia budowlane segregator )  Okno posiadające typ C posiada szybowy pakiet oraz kopułę. Montuje się je przy nachyleniu dachu 0 – 15°. Trzecim typem okien jest okno o typie G, posiadające szklany segment oraz szybowy pakiet. Chcąc je zamontować, dach musi posiadać kąt związany z nachyleniem od 5 do 15°. Czwartym typem są okna Z. Mają one szklany kątowy segment i szybowy pakiet, a ich montażu dokonuje się przy kącie nachylenia dachu wynoszącym od 0 do maksymalnie 15°.  (uprawnienia budowlane 2022)  

Bezpieczeństwo oraz termoizolacyjność okien

Dobry poziom związany z bezpieczeństwem dają okna do płaskich dachów np. DMC P4 Secure czy DMF DU Secre. Spełniają one 2 klasę europejską antywłamaniową. Warto zaznaczyć, że okna do płaskich dachów posiadają najwyższą klasę odporności związanej z uderzeniem. Jest ona zgodna z EN 1873, i określa się ją SB1200. Zamontowanie takich okien podnosi użytkowe bezpieczeństwo w czasie użytkowania oraz zapewnia również bezpieczeństwo antywłamaniowe.  Odpowiednio zbudowane okna od firmy FAKRO do płaskich dachów są gwarancją wysokich termoizolacyjnych parametrów. Okno o typie F posiada pasywny czteroszybowy pakiet DU8. Przy takim oknie współczynnik związany z przenikaniem ciepła kształtuje się na poziomie Uw=0,64 W/m²K zgodnie z EN 14351-1. W związku  tym można stosować je w budynkach o typie pasywnym bądź energooszczędnym. (uprawnienia budowlane kontakt)  

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com