fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Termoizolacja budynku przy zastosowaniu włókien drzewnych

W przegrodach budynku termoizolacja ma duże znaczenie dla trwałości, cieplnego komfortu osób użytkujących oraz dla energetycznej wydajności. Od tego, jaki rodzaj izolacji użyjemy, zależy w dalszym czasie uzyskany standard energetycznej efektywności oraz komfort mieszkańców. Warto w związku z tym przed wykonaniem termoizolacji wziąć pod uwagę materiał, jakim są włókna drzewne. Ciepły oraz przytulny dom jest zasługą dobrze dobranej i wykonanej termoizolacji. Chociaż jest to warstwa ukryta w zewnętrznych przegrodach domu, to powinniśmy mieć od niej większe oczekiwania, niż tylko bezpieczeństwo od atmosferycznych czynników. Wybranie do termoizolacji drzewnych włókien sprawi, że rachunki za prąd, jaki zużyjemy w związku z ogrzaniem bądź chłodzeniem domy będą niższe. Poprawi się także zdrowie oraz samopoczucie mieszkańców. Budynek stanie się bezpieczny oraz będzie cechować go trwałość. (uprawnienia budowlane program) 

Termoizolacja budynku przy zastosowaniu włókien drzewnych
Termoizolacja budynku przy zastosowaniu włókien drzewnych

Energooszczędne domy

Energooszczędne domy to nie tylko domy, które zużywają mniej prądu w związku z ochroną klimatu. Chodzi tu przede wszystkim o portfele mieszkańców. Ciągłe zmiany w cenach energii, które stale rosną powodują, że podczas wykonywania termomodernizacji poszukuje się efektywnych rozwiązań, które ograniczą straty ciepła. Jeżeli budynek nie będzie posiadać dobrej termoizolacji, w takim wypadku ciepło będzie uciekać, a rachunki związane z ogrzewaniem rosnąć. Ciepła oraz szczelna przegroda spowoduje, że zapotrzebowanie na grzewczą energię będzie dużo niższe. Mniejsze przenikanie ciepła przez przegrody to mniej zużytej energii, w związku z ogrzaniem budynku. (uprawnienia budowlane)

Komfort związany z użytkowaniem pomieszczeń

Użytkownicy budynku powinny czuć komfort związany z temperaturą przez cały czas jego użytkowania. W pomieszczeniach nie może być za gorąco, ani za zimno. Jeżeli ta równowaga zostaje zachwiana, może mieć to związek z zastosowaniem zbyt dużej ilości budowlanych i wykończeniowych materiałów syntetycznych. Dużo mniejszą podatnością na osiąganie temperatur cechują drzewne włókna. Powodują one, że użytkownik nie będzie odczuwał niekomfortowej dla siebie temperatury. W środku pomieszczeń włókna drzewne w naturalny sposób regulują poziom temperatury. Drzewne tworzywa oraz drewno posiadają większy poziom właściwego ciepła, niż np. beton czy stal. Mogą one w związku z tym skumulować większy poziom energii, przy identycznej temperaturze w otoczeniu. (uprawnienia budowlane 2022) 

Materiały do termoizolacji

Przed dokonaniem wyboru materiału do termoizolacji należy przede wszystkim sprawdzić, jakie posiadają one przewodności cieplne. Jest to bardzo ważny parametr, który różni się w zależności od materiału. Jego niszy poziom oznacza lepszą termiczną izolacyjność i skuteczność w ochronie budynku, w związku z cieplnymi stratami w okresie zimowym.  (uprawnienia budowlane segregator )  Najniższy poziom współczynnika związanego z przewodzeniem ciepła, spośród termoizolacyjnych materiałów posiadają maty z drzewnych włókien STEICOflex 036. Termoizolacyjne materiały serii  STEICOflex 036 powodują znaczy poziom zmniejszenia zapotrzebowania domu na grzewczą energię. W związku z tym koszty związane z ogrzewaniem takiego domu co roku maleją.  (uprawnienia budowlane kontakt)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com