fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Teksturowany gładki typ betonu

Na placach budowy wylewa się na dużych powierzchniach teksturowany gładki beton. Odbywa się to przy zastosowaniu matryc teksturowanych. Taki rodzaj technologii zastosowano przy tworzeniu fasady na nowym hokejowym stadionie znajdującym się w Zurychu. Wyzwaniem dla zespołu konsorcjum AEGRE ZSC Arena było wykonanie z gładkiego betonu białych ścian na wysokość sięgającą 32 metry. Mają one zostać wylane na budowie przy zastosowaniu teksturowanych matryc, które dadzą w końcowym etapie efekt 3D. Wykończenie będzie mieć klasę związaną z gładkością betonu na poziomie 4. HRS będący głównym kontrahentem wskazał właśnie to konsorcjum, jako wykonawcę do inwestycji związanej z budową nowego hokejowego stadionu dla ZSC/GCK LIONS. Aby mieć stu procentową pewność, że na stadionie ściany będą spełniać oczekiwania odnośnie jakości, konsorcjum wybrało do prac matryce Noe-Schaltechnik. (uprawnienia budowlane program) 

Teksturowany gładki typ betonu
Teksturowany gładki typ betonu

Kurtyna wykonana z betonu

Zadanie, jakie miała wykonać firma Marti AG pochodząca z Zurychu polegało na stworzeniu z architektonicznego gładkiego rodzaju betonu fasad, które były bardzo skomplikowane. Stanowią one charakterystyczną cechę w całym obiekcie. Dłuższe boki stadionu zaprojektowano jako wklęsłe fale, a południowa oraz północna fasada swoim kształtem przypominała kurtynę. Fasady te mają iluminatory, które są oszklone, a ich średnica wynosi 2 metry. Powodują one, że budynek ma bardzo odświętny wygląd. Na arenie fasada powstała przy zastosowaniu betonu o typie in situ. Nie jest ona zaprojektowana jednak jako elementy prefabrykowane, które doczepia się do nośnej konstrukcji. (uprawnienia budowlane)

Zalety zastosowania betonu in situ

Do zalet zastosowania betonu o typie in situ jest niewidoczność łączeń wstępujących na ścianach, jeżeli zostaną one wzniesione z należytą dokładnością oraz dbałością o każdy szczegół. Wykonanie takiego zadania jest możliwe, gdy zespół pracujący na placu budowy ma duże umiejętności oraz jest on bardzo uważny podczas wykonywania prac. Umiejętność oraz uważność jest tu nieoceniona, ponieważ nie można w tym wypadku zrobić drugiego podejścia. Noe- Schalktechnik ponosi odpowiedzialność za to, aby osiągnąć odpowiednią teksturę na fasadowych betonowych powierzchniach. (uprawnienia budowlane kontakt)  

Organizacja ZSC/GCK

W skład organizacji ZSC/GCK wchodzi przeszło 70 zespołów oraz aż 1400 zawodników. Jest to jedna z największych hokejowych organizacji na terenie Europy.  (uprawnienia budowlane segregator )  Mają one własną arenę znajdującą się w Zurych – Altstetten. W skład areny wchodzą dwa lodowiska i parkingi. Dachy stanowią tu tarasy, które są ogólnodostępne. Na głównym lodowisku może znaleźć się aż 12000 widzów. Pracownicy budowlani nazwali budowlę „kociołkiem czarownicy”. Drugie z lodowisk jest przeznaczone na 300 widzów i służy ono treningom oraz meczom juniorskim albo z niższych lig. Dziedzińce oraz tarasy znajdujące się na zewnątrz obiektu służą w czasie przerw w meczach kibicom do prowadzenia ze sobą rozmów czy śpiewania piosenek, które będą zagrzewać drużyny do walki.  (uprawnienia budowlane 2022)  

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com