fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Techniczne rodzaje drzwi do domów

Dla każdej rodziny dom stanowi swojego rodzaju ostoję. Każdy z elementów, jaki się w nim znajduje powinien być nie tylko spójny pod względem wizualnym z otoczeniem, ale także powinien on spełniać dodatkowe funkcje, jakie dopasowuje się pod konkretne pomieszczenie. W związku z tym warto przy wyborze drzwi wziąć pod uwagę drzwi techniczne. Warto nad nimi pomyśleć, kiedy są one dodatkowym wejściem do domu, albo też kiedy oddzielają domowników od gospodarczych pomieszczeń, które wymagają zastosowania dodatkowych zabezpieczeń. (uprawnienia budowlane cennik) 

Techniczne rodzaje drzwi do domów
Techniczne rodzaje drzwi do domów

Modele drzwi na rynku

Rynek oferuje wiele modeli drzwi, które pozwalają uzyskać różny kierunek ich otwierania. W praktyce oznacza to, że klient dokonując zakupu nie musi podejmować decyzji, czy potrzebuje prawe czy lewe drzwi. Dopiero w czasie ich montowania osoba specjalizująca się w tym ustawi kierunek ich otwierania. Rozwiązanie to jest uniwersalne, dlatego też niesie ono korzyści również dla sprzedawców. Za ich pomocą sprzedawca może ustawiać magazynowe stany o jeden rodzaj drzwi z każdego modelu, a nie dwa – kierunkowe. Stalowe płaszczowe drzwi wykonuje się w różny sposób. Bogactwo w palecie kolorów stwarza możliwość dopasowania ich wyglądu do pomieszczeń. Jest to bardzo ważne zarówno przy wyborze drzwi wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Można także dodatkowo stworzyć wersję dwuskrzydłowych drzwi, częściowo przeszklonych albo z napowietrzającymi systemami.  (uprawnienia budowlane program) 

Drzwi w technicznych pomieszczeniach

Drzwi przeznaczone do pomieszczeń technicznych w budynku spełniają tak samo ważną rolę, jak drzwi wejściowe. Norma PN-EN 14351-1+A2:2016-10 określa wymagania dla takich zewnętrznych drzwi. Idealnie w takim wypadku sprawdzą się drzwi płaszczowe stalowe. Ich konstrukcja jest lekka, stabilna i odporna na fizyczne czynniki. Tego rodzaju drzwi cechuje także odporność na czynniki atmosferyczne. Ich montaż jest prosty i szybki. Standardowy rodzaj skrzydeł wykonuje się ze stalowej ocynkowanej blachy. Są one dostępne w wersji malowanej w sposób proszkowy i zabezpieczanej dodatkowo poliestrową powłoką, która jest odporna na działanie mechanicznych i zewnętrznych warunków. Można nabyć także drzwi w modnych odcieniach okleiny, które precyzyjnie dopasowuje się kolorystycznie do garażowej bramy czy okien.  (uprawnienia budowlane segregator)   

Wymagania specjalne

Dom jest miejscem, gdzie każdy z mieszkańców powinien czuć się bezpieczny. Jest to bardzo ważna kwestia, która dotyczy również technicznych drzwi. Kiedy mamy do czynienia z pomieszczeniami, dla których od zewnątrz dostęp mają chronić techniczne drzwi, w takim wypadku należy zdecydować się na drzwi posiadające odpowiednią antywłamaniową klasę. Z kolei tam, gdzie można mieć do czynienia z ogniem, czyli np. w kotłowniach drzwi dodatkowo muszą posiadać przeciwpożarowe właściwości. W takim wypadku można zastosować płaszczowe drwi stalowe, które posiadają klasę antywłamalności RC2 albo RC3, bądź drzwi przeciwpożarowe w wersji o klasie EI30 albo EI60. (uprawnienia budowlane 2023)  

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com