fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Ozdoba domu jednorodzinnego

Gwarantem pięknego tarasu jest przede wszystkim umiejscowienie go w miejscu, w którym jest dużo roślin. Jeżeli nie jest to możliwe, należy pamiętać, że można umieścić rośliny w jego wnętrzu. Zapewnią one z pewnością nie tylko niezwykły klimat, ale także będą służyły naszemu zdrowiu. Rośliny bowiem mają znaczący wpływ na nasze zdrowie. Sprawdźmy, jakimi roślinami warto obsadzić taras.   (uprawnienia budowlane program) 

Taras obsadzony roślinami

Rabata kwiatowa

Najczęściej wybieranym i zarazem najprostszym rozwiązaniem jest posadzenie wokół tarasu kwiatowej rabaty. Jako rośliny, które warto wykorzystać wymienić można przede wszystkim kwiaty jednoroczne, ale także i kilkuletnie byliny. Należy przy ich doborze zwrócić szczególną uwagę na ich długość kwitnienia, ale także i ich zapach. Nie powinniśmy decydować się na rośliny, które po dłuższym czasie przebywania wokół nich będą nam przeszkadzać. Jeżeli chodzi np. o lawendę to nie pożałujemy takiego wyboru, ponieważ nie tylko jest to kwiat pięknie pachnący, ale także wydzielający różnego rodzaju zapachowe olejki. Takie olejki mogą odstraszać od nas komary. Innym rodzajem kwiatów może być maciejka oraz konwalie. Jeżeli chodzi o konwalie to powinny być one posadzone w miejscu, w którym będzie odpowiednie nasłonecznienie. Warto także postawić na ozdobne trawy, jak np. mikstat chiński, czy trawy pampasowe.  (uprawnienia budowlane cennik) 

Krzewy i drzewa

Wokół tarasu można również posadzić różnego rodzaju krzewy i drzewa. Z pewnością ich wybór docenimy wiosną, kiedy będą pięknie kwitnąć i równie pięknie pachnieć. Najlepszymi krzewami do tego celu będą na pewno krzewy pnące, a więc roże. Do swojego rozwoju potrzebują dużo słońca, a oko będą cieszyć z pewnością cały sezon. Innym rodzajem krzewu może być kalina, która ma piękne kwiaty. Będą one cieszyć nas wiosną, a w pozostałych porach roku będzie obsypywał taras pięknymi liśćmi. Co do samych drzewek to warto pomyśleć o takich, które są szczepione na pniu. Warty rozważenia będzie więc lilak, wiśnia piłkowana bądź katalpa. Sprawdzić się może także płacząca brzoza.   (uprawnienia budowlane segregator)  

Rośliny do uprawy pojemników

Warto również przemyśleć kwestię posadzenia roślin w specjalnych pojemnikach wokół tarasu. Takie działanie fachowo nazywa się uprawą pojemnikową. Z pewnością takie rozwiązanie zapewni naszemu ogrodowi harmonię. Ponadto dzięki nim będziemy mogli stworzyć niezwykłą dekorację wokół tarasu. Jeżeli nasz taras jest wykończony kompozytem, rattanowe donice będą do tego idealnym uzupełnieniem. Jeżeli chodzi o rodzaje roślin w tego typu pojemnikach to możemy zwrócić szczególną uwagę na lawendę, wrzosy oraz maciejkę.  (uprawnienia budowlane 2023) Są to rośliny, które przede wszystkim nadają się do takiego rodzaju uprawy. Nie ma ich wiele, więc warto wybrać dla siebie najlepszą opcję. Pamiętaj, że kompozycja stworzona wokół tarasu nie powinna być koniecznością wykonawczą. Przede wszystkim Tobie powinna sprawić przyjemność, byś nie miał poczucia surowości tarasu. Oczywiście możemy zdecydować się na innego rodzaju rośliny do obsadzenia wokół tarasu, więc wybierzmy przede wszystkim takie, które podobają się nam.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com