fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Szybkie wykonanie działowych ścian

Dobór odpowiedniego materiału na działowe ściany będzie wpływać bezpośrednio na ich użytkowe parametry, oraz na trudność w wykonywaniu ich i tempo pracy. System Budowy H+H posiada w swojej ofercie produkty wykonane z komórkowego betonu oraz silikatów. Za ich pomocą można prosto i szybko wykonać mocne wewnętrzne przegrody. Pomimo, że działowe ściany nie wpływają na statykę danego budynku, to mimo wszystko spełniają one wiele innych zadań, które są ważne. Głównym zadaniem działowych ścian jest wydzielenie pomieszczeń, co wpłynie także na ochronę od dźwięków, jakie mogłyby się rozprzestrzeniać. Takiego rodzaju ściany muszą cechować się także wytrzymałością, aby bez problemu zamocować na nich przedmioty bądź meble. (uprawnienia budowlane program) 

Szybkie wykonanie działowych ścian
Szybkie wykonanie działowych ścian

Szybkie prace z zastosowaniem komórkowego betonu

Komórkowy beton, podobnie jak silikaty bardzo dobrze sprawdza się przy wznoszeniu działowych ścian. Za ich pomocą można stworzyć gładką powierzchnię, która będzie jednocześnie równa. Bardzo łatwo można poddawać go obróbce. To powoduje, że komórkowy beton można zastosować wszędzie tam, gdzie działowa ściana ma przyjąć nietypowy kształt. Cechuje się on lekkością, ze względu na to że beton posiada strukturę porowatą. Z tego względu można stosować duże gabaryty elementów, co wpłynie na mniejszy poziom zużycia zaprawy, oraz wpłynie też na przyśpieszenie prac na budowie. (uprawnienia budowlane)

Ściany działowe z H+H Panele Tempo

Przegrody wewnętrzne można wznosić z zastosowaniem H+H Panele Tempo. Mają one wymiary wynoszące 600×500 mm. Aby dokonać budowy 1m² ściany należy użyć tylko 3,3 sztuki H+H Paneli Tempo. Jeden taki panel ma wagę wynoszącą w przedziale 15 – 17,3 kilograma co sprawia, że bez problemu można przenieść go ręcznie. Tak wykonana działowa ściana jest mniejszym obciążeniem dla całej konstrukcji, niż w przypadku zastosowania innych murowych materiałów. System H+H ma w swojej ofercie produkty, które są polecane do wznoszenia działowych ścian. Wybranie komórkowego betonu bądź silikatu sprawi, że ściany powstaną szybko i zapewnią odpowiedni poziom komfortu dla użytkowników budynku.  (uprawnienia budowlane 2022)  

Mocne działowe ściany z silikatów

Silikaty to wapienno – piaskowe rodzaje bloczków, które cechują się świetną akustyką. Ich stosunkowo duża masa oraz gęstość sprawia, że silikaty trudno wprawić w drgania. (uprawnienia budowlane segregator )   Cienkie ściany mające grubość 8 albo 12 centymetrów będą stanowiły w związku z tym dobrą ochronę przed hałasem. H+H ma w swojej ofercie akustyczne rodzaje bloczków H+H Silikat A12. Wykorzystać je można tam, gdzie występuje szczególne narażenie na hałas, np. gdy sypialnia znajduje się obok łazienki. Działowe ściany wykonane z silikatów cechują się dużą wytrzymałością związaną z obciążeniami. Można bez problemów dokonać na nich montażu kuchennych szafek czy telewizora. Murowanie z zastosowaniem silikatów jest szybkie oraz łatwe. Ich powierzchnia, która jest gładka pozwala na to, aby pokryć je tylko pojedynczą warstwą gładzi. Przed gładzią nie ma potrzeby pozbywania się nierówności ze ścian przy zastosowaniu wyrównujących zapraw.   (uprawnienia budowlane kontakt)  

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com