fbpx
Przejdź do treści
uprawnienia budowlane na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane na telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane on-line_cennik_2
On-line
uprawnienia budowlane egzamin ustny na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane egzamin ustny telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane egzamin ustny on-line_cennik
On-line
uprawnienia budowlane akty prawne na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane akty prawne telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane akty prawne on-line_cennik
On-line
o egzaminie
O egzaminie
egzamin pisemny
Egzamin pisemny
egzamin ustny
Egzamin ustny
praktyka
Praktyka
Szczegółowy program Egzaminu
kontakt
Kontakt
o nas
O Nas
opinie
Opinie

Szkło hartowane w domu

Szkło hartowane występuje w postaci tafli szklanych lub też ma wykończenia np. z metalu, czy drewna. Wykorzystuje je się do wykańczania wnętrz, balustrad,  do schodów, jako wykończenie mebli. Wykorzystuje się je również na zewnątrz np. do balkonów, jako balustrady lub też do dużych przeszkleń tworząc ogrody zimowe. (szczegółowy program egzaminu na uprawnienia architektoniczne)

"<yoastmark

Szkło hartowane wykorzystywane w nowoczesnych wnętrza jako materiał wykończeniowy i element mebli.

Hartowane szkło w kuchni

Szkło hartowane znajduje zastosowanie w różnych pomieszczeniach, w domu między innymi kuchni. Wykorzystuje się go w miejscach znajdujących się powyżej zlewu ,bardzo często szkło hartowane zastępuje płytki. Jest to nowoczesne rozwiązanie pozwalające wprowadzić do kuchni piękne wzornictwo, które zakryte jest szkłem hartowanym. Jest to praktyczne rozwiązanie, ponieważ  szkło to jest wytrzymałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne i dzięki temu możemy umieścić  go nad blatem kuchennym, zlewem. Różnorodne powłoki np. ciekawe grafiki bądź ornamentowe wzory  umieszcza się za szkłem.

Zastosowanie szkła hartowanego jako balustrad

Szkło hartowane wykorzystuje się już od dłuższego czasu jako nowoczesne rodzaj balustrad. Stosuje się je na balkonach, a także jako balustrady przy schodach w domu. Tego typu rozwiązanie nadaje wnętrzu nowoczesnego charakteru, podkreśla minimalistyczne formy. (uprawnienia architektoniczne – egzamin)

Szkło hartowane w meblach

Coraz więcej projektów mebli posiada jako dodatek szkło hartowane. Może występować w postaci blatów  czy też półek. Zestawienie drewna i szkła jest znane od lat, bardzo dobrze wypada w nowoczesnych, jak również klasycznych wnętrzach. (pytania na egzamin ustny do uprawnień)

Najczęściej wybierane jest szkło przeźroczyste, jest najbardziej praktyczne, wykorzystuje się go również w celach projektowych , atrakcyjne jest także szkło mleczne. Z takimi bowiem rodzajami najłatwiej zestawić inne materiały.

Można również zamówić szkło kolorowe, które będzie zestawione z odpowiednimi barwami np. drewna, kamienia, czy płyty MDF. (egzamin na uprawnienia architektoniczne)

 

Podziel się:

Ocena artykułu:

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.