fbpx
Przejdź do treści
uprawnienia budowlane na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane na telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane on-line_cennik_2
On-line
uprawnienia budowlane egzamin ustny na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane egzamin ustny telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane egzamin ustny on-line_cennik
On-line
uprawnienia budowlane akty prawne na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane akty prawne telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane akty prawne on-line_cennik
On-line
o egzaminie
O egzaminie
egzamin pisemny
Egzamin pisemny
egzamin ustny
Egzamin ustny
praktyka
Praktyka
Szczegółowy program Egzaminu
kontakt
Kontakt
o nas
O Nas
opinie
Opinie

Montaż bez tajemnic

Choć bardzo chcielibyśmy określić, ile ewentualnie wyniósłby Państwa koszt instalacji i zakupu pompy ciepła – niestety nie możemy w tym pomóc (uprawnienia budowlane 2022). Oczywiście istnieją pewne szacunki, które mogą pomóc nam ocenić koszty. By doprecyzować koszty, warto wziąć pod uwagę kilka czynników, które mogą na to wpływać. Są to m.in.: rodzaj dolnego źródła pompy cieplnej, złożoność systemu w całości, a także firmę, która będzie zajmować się jej instalacją. Najtańszym rozwiązaniem jest z pewnością zainstalowanie powietrznej pompy ciepła. Składa się ona bowiem z bardzo prostych modułów, a to przekłada się na cenie instalacji, Szacuje się ją na poziomie 4 lub 6 tysięcy. Najdroższa jest natomiast gruntowa pompa ciepła, ponieważ koszt jej montażu to przedział od 25 do 40 tysięcy. Różnica cenowa przede wszystkim przekłada się na konieczność wykonania w tym ostatnim przypadku dodatkowych prac gruntowych.(uprawnienia budowlane program)

Szczegóły montażu pompy ciepła
Szczegóły montażu pompy ciepła

Wyszczególnić koszty

Czynnikiem, który najbardziej wpływa na koszty montażu pompy cieplnej jest dolne źródło energii. Kiedy weźmiemy pod uwagę powietrzną pompę ciepła, która jest najtańsza w zakupie i montażu wiadomo, z czym się liczyć. (uprawnienia budowlane kontakt) Powietrzne pompy ciepła są polecane osobom, które mają ograniczony budżet, a dodatkowo chcą szybko zakończyć proces jej instalacji. W zależności od jej skomplikowania, całość montażu powinna odbyć się w granicach od 1 do 3 dni. Polecana jest także osobom, które dysponują małą działką, na której po prostu nie ma fizycznej możliwości montażu pompy ciepła ze źródłem dolnym gruntowym. Koszt pompy ciepła szacują przede wszystkim:
– prace związane z przystosowaniem budynku pod obecność pompy; (segregator egzamin ustny uprawnienia)
– materiały montażowe i sam montaż;(uprawnienia budowlane program)
– specjalistyczne narzędzia;
– elementy hydrauliczne i elektryczne;
– zbiornik użytkowej wody;
– bezprzewodowe sterowanie elementami grzewczymi;
– montaż kotłowni;
– uruchomienie pompy;
– przeszkolenie użytkowników.
Coraz więcej firm stara się nie wyszczególniać kosztów związanych z montażem, a czystym kosztem związanym z zakupem pompy. Związanie tych elementów razem jest wygodniejsze i łatwiejsze w ewentualnym objaśnieniu. Jeśli montaż wynosi od 4 do 6 tysięcy złotych, ogólny wydatek to około 35 tysięcy złotych. Jeżeli zdecydujemy się na montaż pompy ciepła z fotowoltaiką, należy spodziewać się co najmniej dwukrotności tego kosztu. Gdy weźmiemy pod uwagę zainstalowanie gruntowej pompy ciepła, koszty nadal rosną, ponieważ rośnie także ilość niezbędnych elementów dodatkowych, koniecznych do jej instalacji. Co niezbędne przy wyborze firmy instalującej pompy ciepła – pracownicy powinni dysponować odpowiednimi certyfikatami, które potwierdzają ich umiejętności. I internecie na bieżąco aktualizowany jest ranking, który wyszczególnia najlepsze firmy zajmujące się montażem pompy cieplnej. Może on nam pomóc w wyborze, dzięki dużej ilości opinii o firmie i o jej pracownikach.

Podziel się:

Ocena artykułu:

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.