fbpx
Przejdź do treści
uprawnienia budowlane na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane na telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane on-line_cennik_2
On-line
uprawnienia budowlane egzamin ustny na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane egzamin ustny telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane egzamin ustny on-line_cennik
On-line
uprawnienia budowlane akty prawne na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane akty prawne telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane akty prawne on-line_cennik
On-line
o egzaminie
O egzaminie
egzamin pisemny
Egzamin pisemny
egzamin ustny
Egzamin ustny
praktyka
Praktyka
Szczegółowy program Egzaminu
kontakt
Kontakt
o nas
O Nas
opinie
Opinie

Szalunki przejezdne stosowane w budownictwie

Szalunki przejezdne to technologia zwana pod pojęciem MSS. Jest to rozbudowana forma deskowań stacjonarnych do których dołożono możliwość poruszania się w poziomie. Metoda ta jest bardzo wygodna, ponieważ dzięki szalunkom możliwe jest poruszanie się wzdłuż obiektu na którym prowadzone są prace (testy uprawnienia budowlane) . Głównym elementem takiego deskowania są dźwigary. Mają one najczęściej konstrukcję kratową.

Szalunki wykorzystywane do budowy mostów

Szalunki te wykorzystuje się często do budowy mostów. Technologia ta jest dosyć nowa w Polsce, ale zaczyna być coraz częściej wykorzystywana. W tym przypadku najczęściej wykorzystuje się dwa dźwigary nośne. Jeden z nich znajduje się pod pomostem. Jest do niego podwieszony. (uprawnienia budowlane) Po zabetonowaniu danego fragmentu rusztowanie jest rozbierane i przenoszone na kolejne miejsce. Wykorzystanie szalunków przejezdnych ma pewne cechy charakterystyczne, a wśród nich:

  • dokładność wykonania,
  • powtarzalność elementów,
  • niskie koszty wykonania wynikające z powtarzalności robót,
  • automatyzacja

Zalety szalunków przejezdnych

Szalunki przejezdne to metoda dosyć szybka, łatwa do użytkowania i niska w eksploatacji. Pozwala na wznoszenie bardzo długich obiektów. Jedyną trudność może stwarzać fakt konieczności zapewnienia dojazdu do pomp do betonowania.(egzamin na uprawnienia budowlane 2019) Niekiedy jest to problematyczne.

Szalunki przejezdne wykorzystuje się do budowy mostów płytowych, żelbetowych oraz obiektów które mają masywne dźwigary. Technologia ta pozwala na uzyskanie dobrego kształtu obiektu budowlanego.  Długość obiektu który ma być wzniesiony przy pomocy tych szalunków jest praktycznie nieograniczony. Oczywiście ograniczenia wynikają ze skurczu betonu oraz problemów związanych z hydratacją.Efektem stosowania rusztowań przejezdnych jest jedna, monolityczna konstrukcja.(opinie o programie) Taka konstrukcja jest synonimem wytrzymałości i trwałości.

Podziel się:

Ocena artykułu:

0
0