fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

System związany z pomiarami pionowych obciążeń o typie SMCV

Przy granicznych kolejowych przejściach bardzo ważnym elementem jest wykrywanie w załadunku wagonów wszelkich nieprawidłowości. Należy również dokonać pomiaru związanego z obciążeniem w ruchu pociągów. Są to ważne kwestie nie tylko na granicznych przejściach, lecz również w przypadku kolejowych linii o towarowym albo mieszanym ruchu, w kontenerowych terminalach a także w przemysłowych zakładach. SMVC jest innowacyjnym rodzajem systemu, który wpływa na poprawę bezpieczeństwa przewozu towarów. Ułatwia on również procesy związane z diagnostyką oraz utrzymaniem wszystkich elementów w kolejowej infrastrukturze. (uprawnienia budowlane program) 

System związany z pomiarami pionowych obciążeń o typie SMCV
System związany z pomiarami pionowych obciążeń o typie SMCV

Certyfikat zgodności systemu SMCV

W październiku 2021 roku system SMCV otrzymał certyfikat zgodności bezterminowo. Został on wydany zgodnie z Rozporządzeniem MIiR z 13 maja 2014 roku przez organizacyjną jednostkę. Bezterminowy certyfikat dla systemu SMCV posiada zgodność typu nr IK CZT – 020/2021. MMR Group TransComfort dostał w styczniu 2022 roku bezterminowe świadectwo odnośnie dopuszczenia do eksploatowania systemu związanego z pomiarem pionowych obciążeń o typie SMCV. Świadectwo to zostało wydane przez Urząd Transportu Kolejowego. Jest to system, który należy do grupy urządzeń, w celu wykrywania awarii kolejowych pojazdów w czasie jego trasy. Pomaga on także wykryć wszelkie nieprawidłowości podczas załadowania wagonów. (uprawnienia budowlane)

Zastosowanie systemu SMCV

Do tej pory system SMCV jest wykorzystywany w kolejowych sieciach we Włoszech oraz w Słowenii.  (uprawnienia budowlane segregator )  Od 2012 roku we Włoszech wdrażano oraz eksploatowano ten system, i to z wielkim sukcesem. Architektura SMCV zbudowana jest z pomiarowego punktu i warstwy związanej z oprogramowaniem. Tensometry dokonują pomiarów. Są one przyklejone do szyny, a dokładniej do jej szyjki. Zastosowanie tej technologii sprawia, że montaż jest niezawodny, i nie pływają na niego atmosferyczne warunki oraz fizyczne inne czynniki. Czujniki dodatkowo posiadają ochronną listwę, która ma je zabezpieczać. Metoda instalacji nie ma wpływu na wykonywanie utrzymaniowych prac torowych podbijarek. Każda z szyn posiada siedem pomiarowych dwukanałowych punktów, co daje łącznie 14 pomiarowych punktów na jeden tor. Za ich pomocą dokonuje się pomiarów związanych z obciążeniem. Wszystkie dane przekazuje się do tzw. szafy przytorowej. Tam dane są przetwarzane, a ich wizualizację można obejrzeć w jednym z punktów, na przykład u osoby sprawującej dyżur ruchu. (uprawnienia budowlane 2022) 

Pomiary wykonywane przez system SMCV

Pomiary za pomocą systemu SMCV wykonują się w sposób automatyczny. W przypadku, gdy zostaną przekroczone założone wcześniej wartości, użytkownik systemu otrzyma alarm. Tego rodzaju system nie posiada ograniczeń związanych z przejazdową prędkością. Sam pomiar dokonuje się w przedziale od 5 km/h do 30 km/h. Ma to miejsce w przypadku instalacji stacyjnych. Jeżeli mamy do czynienia z instalacją dynamiczną i szlakową, takich pomiarów dokonuje się przy prędkościach od 30 km/h do prędkości nawet 250 km/h.  (uprawnienia budowlane kontakt)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com