fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

System grzewczy w halach pneumatycznych

Pneumatyczne hale mogą posiadać różne grzewcze rozwiązania. Można stworzyć system grzania opałowym olejem, CO, gazem, peletem itp.(uprawnienia budowlane) Rodzaj zastosowanego systemu wiąże się z możliwościami oraz potrzebami, jakie ma inwestor. Stosując nadmuch powietrza od dołu ku górze, w ten sposób otrzymuje się optymalny poziom związany z cyrkulacją powietrza, a hala w takim wypadku równomiernie ogrzewa się. Kiedy dojdzie do awarii w głównej jednostce, bądź pojawią się przerwy w dostawie prądu, automatycznie uruchamia się awaryjny system, który napędzany jest za pomocą silnika diesel. Pozwala on zapewnić w hali odpowiedni poziom ciśnienia. (uprawnienia budowlane program) 

System grzewczy w halach pneumatycznych
System grzewczy w halach pneumatycznych

Zastosowanie oświetlenia na pneumatycznych halach

Zastosowane do konstrukcji pneumatycznych hal membrany przepuszczają do środka światło i powodują jego równomierne rozpraszanie się. To pozwala użytkować hale w dzień, bez stosowania sztucznego oświetlenia. Kiedy zapada zmrok na halach pneumatycznych wykorzystuje się nowoczesne rodzaje projektorów LED. Odpowiednio oświetlają one miejsce gry. Wykazują się one też odpornością na wszelkie uderzenia piłki. Projektuje się je w taki sposób, aby powłoka na hali nie uległa uszkodzeniu.(uprawnienia budowlane kontakt)  

Sztuczne trawy na halach

Do pneumatycznych hal oferowanych jest aż kilkadziesiąt różnorodnych sztucznych systemów traw. Najbardziej poleca się systemy, które instaluje się na elastycznych rodzajach mat o typie e – layer. Posiadają one wypełnienie pochodzące z recyklingu EPDM. Każdy z tym systemów traw cechuje się pożarowym bezpieczeństwem. To powoduje, że każdy z klientów znajdzie dla siebie najbardziej optymalne rozwiązanie pod względem użytkowym, jak i pod względem kosztów. Nowoczesny typ ciśnieniowych hal jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób, które trenują tenis czy piłkę nożną. Warunki podczas treningu są w tym wypadku bardzo komfortowe. Dla inwestorów jest to atrakcyjne rozwiązanie, ponieważ wiąże się z wysokim poziomem efektywności, bezawaryjnością, oraz przede wszystkim z niskim poziomem eksploatacyjnych kosztów. (uprawnienia budowlane segregator )  

Montowanie do podłoża hali pneumatycznej

Hale pneumatyczne montuje się z podłożem stosując do tego celu ziemne kotwy i rury, które wkłada się do rękawów. Zlokalizowane są one na zakończeniach powłok, w całkowitym obwodzie. System związany z fartuchami, które to przymocowuje się do powłok sprawia, że można za ich pomocą uszczelnić przy gruncie powłokę hali efektywnie, oraz zachowując estetykę. Jest to kolejne innowacyjne rozwiązanie, które pozwala zwiększyć izolacyjne właściwości pneumatycznej hali. Takie hale produkuje się z powłok, które charakteryzują się dużą wytrzymałością związaną z rozrywaniem oraz rozciąganiem. Powłoki są odporne na atmosferyczne czynniki oraz na ogień. Zanieczyszczenia z powłok łatwo się usuwają. Miękkość oraz elastyczność powłok stosowanych przy pneumatycznych halach sprawia, że w przypadku kontaktu użytkownika hali ze ścianą jest on bezpieczny. Bezpieczeństwo podczas wejścia i wyjścia z takiej hali zapewniają obrotowe specjalne drzwi, powietrzna śluza, jak i specjalistyczne awaryjne drzwi posiadające antypaniczną klamkę, która to zapewnia bezpieczne i komfortowe przejście w obu stronach. (uprawnienia budowlane 2022) 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com