fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Styl skandynawski we wnętrzach

Jasne, przestrzenne pokoje są bardzo pożądane w nowoczesnych aranżacjach. Jest to moda, która już trochę trwa i nadal nie przemija. Wnętrza w stylu skandynawskim są jasne i przytulne, panuje tu porządek i przejrzystość. Zazwyczaj białe ściany i meble są zestawione z drewnianymi meblami oraz dodatkami z dzianin np. kocami, pledami czy poduszkami. (uprawnienia architektoniczne 2019)

styl_skandynawski
styl_skandynawski

Naturalne materiały w stylu skandynawskim

W stylu skandynawskim przede wszystkim liczą się naturalne surowce np. drewno. Zwyczaj wykorzystywane jest w swoim naturalnym kolorze lub bielone. Popularne jest także szkło, ceramika i metal. Zazwyczaj wykonuje się z nich dodatki. Wszelkie poduszki, pledy przygotowywane są z bawełny, lnu lub wełny.

Jasna kolorystyka

Jasne barwy sprawiają, że wnętrza są bardziej przestrzenne. Idealna jest biel, jak również odcienie szarości i beżu. Te stonowane kolory przełamuje się często mocniejszymi barwami, które dodają charakteru.

Wzory i formy

Wśród ulubionych wzorów skandynawskich trzeba wymienić motywy roślinne. często występują w uproszczonej, geometrycznej formie. Bardzo ładnie zestawia się np. zieleń z jasnym białym tłem. (nauka do uprawnień architektonicznych)
Wśród form mebli dominują proste, opływowe kształty. Krzesła, fotele zapewniają wygodę, są bowiem odpowiednio wyprofilowane. Bardzo często w meblach stosuje się nowoczesne uchwyty lub szafki w wersji bezuchwytowe.

Kuchnia i salon w stylu skandynawskim

Kuchnia bardzo ładnie prezentuje się, gdy posiada wykończenia z drewna w postaci desek na podłodze, drewnianego stołu w centralnej części kuchni oraz drewnianych akcesoriów kuchennych. (uprawnienia architektoniczne)
Salon w stylu skandynawskim zazwyczaj posiada białe ściany. Sterylność pomieszczenia przełamuje się różnymi tekstyliami. Poduszki w roślinnych wzorach dodadzą przytulności każdemu wnętrzu. Warto również zaopatrzyć salon w rośliny posadzone w glinianych donicach.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com