fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Styl minimalistyczny jest dalej  modny, dobrze sprawdza się w nowoczesnych wnętrzach, także styl romantyczny jest równie lubiany i stosowany podczas aranżacji wnętrz. Oczywiście style te różnią się między sobą i odznaczają się innymi cechami. Styl romantyczny to przede wszystkim spora ilość ozdób, pięknych tkanin, haftów, koronek. W stylu minimalistycznym takie ozdoby są zastosowane w minimalnej ilości, najczęściej są to proste przestrzenne wnętrza bez zbędnych dodatków proste formy gładkie powierzchnie. (uprawnienia architektoniczne – egzamin)

Styl romantyczny

Styl romantyczny spokojnie może być wprowadzony do nowoczesnych wnętrz, oczywiście wszystko powinno być zachowane z umiarem zwłaszcza dodatki, które są tutaj codziennością.

Ulubionymi surowcami jest szkło, ozdoby metalowe, rzeźby z kamienia, czy drewna, hafty, koronki, obrusy ręcznie robione, właściwie rękodzieło znajduje tutaj swoje miejsce, często właściciele takich aranżacji kupują pamiątki z podróży, różnorodne ozdoby, które sprawią, że klimat wnętrza jest przyjemniejszy i przytulny. (informacje na temat egzamin na uprawnienia budowlane)

Aby podkreślić ten klimat aranżacji można wykorzystać więcej ozdobnych świec, lampionów, stosuje się je również na  tarasach, balkonach.Tarasy w stylu minimalistycznym czy stylu romantycznym stają się prawdziwą oazą spokoju, relaksu, pięknie prezentują się, są otoczone zielenią, ozdobnymi krzewami i kwiatami.  Oprócz roślin wykorzystuje się do tego różnorodne piękne oświetlenia w postaci drobnych lampek, oświetlenia ledowego, czy  tradycyjnych, romantycznych świec. (egzamin ustny na uprawnienia architektoniczne)

Minimalistyczne stylizacje

Wnętrza minimalistyczne są  odwrotnością stylu romantycznego, panuje tutaj asceza w dodatkach, czy meblach .

Materiały wykończeniowe, faktury i formy

Wnętrza te są ukierunkowane przede wszystkim na wygodę, porządek, harmonię, spokój, idąc z duchem postępu. W minimalizmie kładzie się nacisk na wysokiej jakości materiały wykończeniowe, które  tworzą uporządkowane, harmonijne wnętrza. Można też tutaj poeksperymentować z kolorami, czy fakturami.

Niektórzy decydują się na zestawienie gładkich, jednolitych ścian, z jedną bardziej wyszukaną ścianą wykończoną na przykład cegłą i drewnem, czy kamieniem.We wnętrzach minimalistycznych wykorzystuje się takie materiały wykończeniowe, jak kamień, drewno, szkło, metal, beton.Podziel się:
Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com