fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Styl eko we wnętrzach

Styl eko jest popularny w różnych sferach życia, w modzie, w życiu codziennym, w sposobie odżywiania, jak również w urządzaniu mieszkania. (testy uprawnienia architektoniczne)

Styl eko we wnętrzach
Styl eko we wnętrzach

Główną zasadą stylu ekologicznego jest dążenie do harmonii oraz wykorzystywanie materiałów naturalnych w stylizacjach wnętrz. Wśród wielu zasad należy wyróżnić przede wszystkim troskę o ochronę środowiska. Dlatego wykorzystuje się tutaj materiały naturalne, najlepiej z odnawialnych źródeł np. bambus czy drewno. Pomijane są natomiast tworzywa sztuczne, ponieważ mogą one wpływać na degradację środowiska naturalnego. Bardzo ważna jest również zasada energooszczędności, czyli racjonalnego zużycia energii elektrycznej, jak również wody, istotna jest także segregacja śmieci. (program uprawnienia architektoniczne)

W stylu ekologicznym ważne jest wykorzystywanie światła dziennego w maksymalnym stopniu.

Kolory natury

Główny kolor, który odgrywa tu dużą rolę jest biel.  Przede wszystkim króluje ona na ścianach, ale również na podłogach i framugach okien. Na podłogach wykorzystuje się bielone drewno. Biały kolor rozjaśnia pomieszczenia, które nie muszą być dodatkowo oświetlane. Inne ulubione kolory to odcienie drewna, gliny, cegły, kamienia. Pożądana jest również zieleń, nawiązująca do bujnej roślinności. Do popularnych barw należy zaliczyć także rozbielone szarości, błękity, odcienie piaskowe, a także czerwień, żółć, pomarańcz. (testy 2019 uprawnienia)

Naturalne materiały

Do naturalnych materiałów należy zaliczyć drewno, które jest podstawowym surowcem, cenione jest nie tylko za wysoką jakość, jak również dobry klimat, jaki stwarzają we wnętrzach. Z drewna wykonywane są zazwyczaj podłogi, półki, meble. Polecane jest zazwyczaj drewno olejowane, woskowane czy przetarte farbą ekologiczną. Kolejnym materiałem godnym uwagi jest wiklina, bambus i rattan. We wnętrzach ekologiczny nie może zabraknąć cegły czy kamienia. Są to materiały o długiej tradycji wytwarzania, bardzo przyjazne dla otoczenia. Nie można pominąć również marmuru, który znowu zyskuje na popularności i chętnie wykorzystywany jest do nowoczesnych wnętrz. Do pomieszczeń ekologicznych wykorzystuje się również ceramikę i szkło, które pięknie wygląda w różnych stylizacjach. (pytania na egzamin ustny do uprawnień)

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com