fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Styl eklektyczny we wnętrzach

Styl eklektyczny charakteryzuje się łączeniem różnych styli. znajdziemy w nim różne motywy na przykład prowansalska sielskość połączoną z nowoczesnym wzornictwem czy elegancki styl francuski z barokowym przepychem. (uprawnienia architektoniczne – egzamin)

styl eklektyczny
styl eklektyczny

W stylu eklektycznym łączone np. antyki z nowoczesnymi meblami. W ten sposób uzyskujemy własny klimat przytulny dom który charakteryzuje się różnymi wzorami stylami orginalnym zestawieniem. Każde wnętrze jest inne nie musi bowiem podporządkować się ogóle zasadzie która panuje w domu. Istotny jest wybór stylu bazowego do którego będziemy dokładać różnorodne dodatki. Z jednej strony mamy różnorodną dowolność w wyborze dodatków z drugiej strony wszystko powinno być dokładnie przemyślane. (informacje na temat egzamin na uprawnienia budowlane)

W stylu eklektycznym wszystkie elementy z różnych aranżacji są zgrabnie połączone i skomponowane. Bardzo często w takiej stylizacji wykorzystuje się przewodnie elementy wiodące, do których dobiera się dodatki. Mimo, że jest to luźne zestawienie różnych elementów styli, należy wykazać się sporym wysiłkiem oraz wiedzą, aby osiągnąć zadowalające efekty. Nie chodzi tu tylko bowiem o elementy dekoracyjne, ale również odpowiednie zestawienie kolorystyczne. Należy bowiem pamiętać, by nie przesadzać z różnymi barwami.

A może wzorzyste wnętrza i modułowe meble?

Wzorzyste płytki idealnie nadają się do stylu eklektycznego. Mogą być wykorzystane nie tylko w łazience, ale również w na podłodze w holu. Bardzo ciekawie wyglądają płytki połączone z drewnianą podłogą.

Nie poleca się natomiast stosowania np. lamp o identycznym wzorze. W stylu eklektycznym raczej rezygnuje się z kompletów urządzeń, wszystko powinno być oryginalne.

Do wnętrz eklektycznych nadają się meble modułowe. Dzięki nim można tworzyć własne kompozycje, stworzyć meblościankę, czy też wygodny narożnik. (testy 2019 uprawnienia)

W stylu eklektycznym idealnie odnajdują się różnorodne materiały, które są łączone ze sobą. Ciekawie wygląda połączenie np. lnu i futerka. Wzorzyste wnętrza są bardzo ciekawe, modne. W takim wnętrzu należy zachować umiar.

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com