fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Studia na kierunku budownictwo a praca

Istotnie ukończenie ww. kierunku studiów daje wiele możliwości. Umożliwia rozpoczęcie pracy w zawodzie kierownika budowy oraz projektanta budowlanego. Oczywiście nie są to jedyne opcje zawodowe, które zyskujemy (nauka do uprawnień budowlanych). Można bowiem pracować również w placówkach oświatowych, naukowo-badawczych, handlujących materiałami budowlanymi. Jak również w placówkach administracyjnych oraz w jednostkach samorządu terytorialnego.

Studia na kierunku budownictwo a praca

Postaw na uprawnienia budowlane!

Z pewnością posiadanie uprawnień budowlanych jest kluczowe w wykonywaniu ww. profesji. Jeżeli zależy nam na zdobyciu uprawnień budowlanych trzeba odbyć praktykę zawodową oraz zdać egzamin. Warto jednak pójść w tym kierunku, ponieważ otwiera to drzwi do kariery zarówno w Polsce, jak i za granicą. Jak wskazują statystyki prowadzone przez polskie uczelnie, absolwenci kierunków technicznych nie mają problemu z późniejszym znalezieniem pracy w zawodzie. Jednak w odczuciu samych absolwentów ta kwestia przedstawia się nieco inaczej (program na uprawnienia budowlane). Przede wszystkim wiele zależy od wymagań pracodawców. Zazwyczaj wymagają oni doświadczenia zawodowego, którego zwykle pozbawieni są świeżo upieczeni absolwenci. Poza tym pozostaje kwestia zarobków. Otóż, początkujący pracownicy nie mogą liczyć na wysokie wynagrodzenie.

Studia na kierunku budownictwo, jako początek kariery zawodowej

Ważnym aspektem jest to, iż same studia na ww. kierunku nie są wystarczające do podjęcia satysfakcjonującej pracy. Oczywiście kluczowe jest posiadanie uprawnień budowlanych (program do egzaminu na uprawnienia na komputer). Decyzję o wydaniu uprawnień budowlanych wydaje organ samorządu zawodowego, którym jest właściwa miejscowo izba inżynierów budownictwa. Istotnie należy być również członkiem takiej izby. Jeżeli zostaną spełnione powyższe warunki, wówczas możliwe jest pełnienie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie. Konkludując, studia są początkiem drogi, a zdobywanie kolejnych uprawnień oraz specjalności otwiera drogę do satysfakcjonującej pracy zawodowej.

Jaką pracę wybrać?

W świetle przedstawionych powyżej informacji wynika, że absolwenci budownictwa, którzy posiadają uprawnienia budowlane mogą podjąć pracę na różnych stanowiskach. Mogą pracować na przykład na stanowisku kierownika budowy lub projektanta (program przygotowujący do uprawnień budowlanych). Godnym uwagi jest fakt, iż posiadanie uprawnień umożliwia również pracę w zawodzie inspektora nadzoru budowlanego. Ważnym aspektem jest również umiejętność dobrego posługiwania się językiem angielskim. Pozwala to na znalezienie pracy za granicą i otwiera nowe horyzonty oraz możliwości na międzynarodowy rozwój.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com