fbpx
Przejdź do treści
uprawnienia budowlane na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane na telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane on-line_cennik_2
On-line
uprawnienia budowlane egzamin ustny na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane egzamin ustny telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane egzamin ustny on-line_cennik
On-line
uprawnienia budowlane akty prawne na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane akty prawne telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane akty prawne on-line_cennik
On-line
o egzaminie
O egzaminie
egzamin pisemny
Egzamin pisemny
egzamin ustny
Egzamin ustny
praktyka
Praktyka
Szczegółowy program Egzaminu
kontakt
Kontakt
o nas
O Nas
opinie
Opinie

Pokaz domu

Producent stalowych domów łukowych w 2019r. zorganizował dzień otwarty, który umożliwił poznanie nowej technologii, jaką są budowane domy stalowe (uprawnienia budowlane 2022). Każdy z uczestników wydarzenia mógł dokładnie obejrzeć ich parametry i konstrukcję. Elementy, które były widoczne na pierwszy rzut oka, a które niewątpliwie są najważniejsze dla producenta to: ekonomia, ekologia, zaawansowana technologia oraz innowacyjna, niespotykana forma. Projekt realizuje firma Ovoville.(uprawnienia budowlane program)

Stalowy dom łukowy
Stalowy dom łukowy

Powrót do naturalnej przestrzeni

Stalowe domy łukowe to samonośna konstrukcja, posiadająca podwójne łukowe przekrycia z blachy stalowej o grubości 1mm. Przekrycia te wypełnione są materiałem termoizolacyjnym. (uprawnienia budowlane kontakt) Cały proces polegający na prefabrykacji elementów łukowych odbywa się już na poziomie budowy. Każdy z elementów łukowych zrobiony jest z jednego, ciągłego odcinka materiału. To gwarantuje przede wszystkim jednolitą, pozbawioną jakichkolwiek łączeń strukturę, która rozprzestrzenia się na całej rozciągłości budynku. Automatyczne falownice łączą z kolei przęsła za pomocą rąbek. Charakterystyczną cechą tego typu domów jest wysoka efektywność energetyczna, która łączy w sobie korzystne kubatury do powierzchni, inteligentny system sterowania ogrzewaniem oraz podgrzewaniem ciepłej wody użytkowej. Współczynnik przenikania ciepła zewnętrznego wynosi około 0,12 W. Brak konieczności montażu elementów konstrukcyjnych wewnątrz domu daje nam pełne pole do popisu w zakresie zaaranżowania wnętrza. To czyni dom bardzo przyjaznym i zapełniającym pełen komfort wszystkich jego mieszkańców. Oprócz zupełnie innowacyjnej formy domu, którą widać na pierwszy rzut oka, firma Ovoville wskazuje na kilka istotnych elementów, czyli: (segregator egzamin ustny uprawnienia)
– maksymalne skrócenie czasu realizacji tej inwestycji – prefabrykacja w miejscu budowy, która charakteryzuje się niskochłonnością zapewnia zbudowanie takiego domu nawet w cztery tygodnie, a samo przekrycie łukowe zajmuje tylko jeden dzień;
– eksploatacja bez obsługi – do budowy domu używa się stali, która ma 25-letnią gwarancję na antykorozyjna powłokę aluminiowo-cynkową oraz w całości może być poddana recyklingowi. Te rozwiązania sprawiają, że całkowicie uwalniamy się od zewnętrznych konserwacyjnych prac;(uprawnienia budowlane program)
– ekologia – dach domu docelowo ma być porośnięty sporą warstwą zieleni, która ma dwa zastosowania. Mianowicie tłumi otaczający nas hałas oraz oczyszcza powietrze.
W budowie domu stalowego nie ma żadnych drewnianych elementów. Całe drewno zastępuje konstrukcja stalowa. Jak wskazuje sam producent, jest to zabieg typowo proekologiczny, który ma za zadanie zminimalizować zużycie drewna. Jedyne elementy drewniane, jakie występują w domu to stolarka okienna i drzwiowa. Co jest dużym atutem – stalowa powierzchnia ścian nie wymaga malowania. Łatwo więc utrzymać je w czystości, podobnie jak podłogi. To budynki wręcz ultraoszczędne energetycznie. Do ogrzania w okresie zimowym używa się maty emitujące podczerwień, a oręż, która zostaje stworzona poprzez gęsto zarastającą dachową roślinność sprawia, że unikniemy przegrzania domu latem. Czy to nie wydaje się Państwu w pełni kompleksowym rozwiązaniem wszystkim problemów?

Podziel się:

Ocena artykułu:

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.