fbpx
Przejdź do treści
uprawnienia budowlane na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane na telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane on-line_cennik_2
On-line
uprawnienia budowlane egzamin ustny na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane egzamin ustny telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane egzamin ustny on-line_cennik
On-line
uprawnienia budowlane akty prawne na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane akty prawne telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane akty prawne on-line_cennik
On-line
o egzaminie
O egzaminie
egzamin pisemny
Egzamin pisemny
egzamin ustny
Egzamin ustny
praktyka
Praktyka
Szczegółowy program Egzaminu
kontakt
Kontakt
o nas
O Nas
opinie
Opinie

Spójność stylistyczna

Producenci pokryć stalowych mają w swoich ofertach bardzo duży wybór pokryć dachowych w bogatej kolorystyce. Jak więc odpowiednio dobrać blachodachówkę? Wybierając projekt domu szukamy w dużej mierze gotowych rozwiązań – przynajmniej jako inspiracji. Bardzo podobnie jest z pokryciem dachowym. Zwykle wybieramy „gotowca”, czyli to, co zasugerował nam architekt. Jeśli jednak chcemy zdecydować się na inny kolor czy też wzór przetłoczenia, to pamiętajmy, że nowa blachodachówka musi być spójna stylistycznie z wyglądem budynku. Sprawdźmy, jak to dobrze zrobić.(uprawnienia budowlane kontakt)

Stalowy dach w projekcie domu

Wybierz model blachodachówki

Pierwszym krokiem do sukcesu jest wybór kształtu dachówki pasującego do stylu budynku.(uprawnienia budowlane 2022) Istnieje niepisana zasada, że im dach jest prostszy (ma mniej połaci oraz załamań) tym lepiej będzie wyglądał wysoki profil, a także ciekawy wzór falisty. Odwrotnie – kiedy nasz dach jest skomplikowany, wielopołaciowy, zaleca się wybór znacznie bardziej surowego porycia z delikatnym przetłoczeniem. Oczywiście nie musimy restrykcyjnie trzymać się tych zasad, to jedynie nasza inspiracja. W domach z wielopołaciowym dachem oraz lukarnami szczególnie dobrze sprawdzą się klasyczne, a zawsze modne eleganckie panele dachowe mocowane na rąbek zatrzaskowy. Dzięki swojej prostocie są całkowicie uniwersalne w zastosowaniu. Co więcej, można je mocować także na dachach o bardzo małym nachyleniu. Na dachy wielopołaciowe możemy położyć faliste pokrycia o niskich profilach. Dachy mniej skomplikowane, np. dwuspadowe, są doskonałe do wykorzystania pokryć wyrazistych takich jak LOARA, SZAFIR czy też blachodachówki FIORD. Z kolei wielbiciele drewna oraz domów z bali zapewne gustują w trendach takich jak np. panele dachowe REGLE, których przetłoczenie przypomina kształt tradycyjnych gontów drewnianych. (uprawnienia budowlane program)

Kolorystyka

Wybierając kolor pokrycia dachowego, powinniśmy zwrócić uwagę na to, czy będzie on współgrać z kolorem elewacji i stolarki otworowej. (segregator egzamin ustny uprawnienia)Popularne na rynku kolory pokryć dachowych to przede wszystkim ciemne odcienie szarości i klasyczne czerwienie. Te pierwsze skomponują się z każdą elewacją, drugie mogą bardzo niekorzystnie wyglądać przy kolorach żółtych czy pomarańczowych wstawkach na fasadzie. Warto także uważać na barwy ekstrawaganckie, jaskrawe oraz nietypowe. Na pewno przyciągają uwagę, jednak trzeba dobrze przemyśleć ten wybór – i jeśli nie zależy nam na niezdrowym zainteresowaniu, to może zastanowić się jednak nad czymś bardziej stonowanym. Zestawienie „ciemny dach – jasna elewacja” zawsze wygląda dobrze, więc jeśli nie jesteśmy całkowicie pewni, co nam się podoba lub jaki będzie efekt, to takie połączenie jest wyborem najbezpieczniejszym. Na czym się więc najlepiej oprzeć? Z pewnością nie na zasadzie kontrastu ciepłe-zimne. W palecie barw nieobecne są trzy kolory: biały, szary oraz czarny. Mają one wspólną cechę – doskonale komponują się ze sobą wzajemnie, a także z każdym innym kolorem z palety barw. Zgodnie z tą zasadą białe ściany będą doskonale współgrać z każdym dachem, tak samo jak szary bądź czarny dach będzie świetnie korespondował z bardziej odważną – pomarańczową lub zieloną elewacją. Najważniejsze to nie przesadzić, a wszystkim jeszcze niezdecydowanym doradzamy skorzystanie z elektronicznego kreatora, dostępnego na stronie www.pruszynski.com.pl, który pozwala na interaktywny dobór odpowiedniego koloru pokrycia.(akty prawne uprawnienia budowlane)

Podziel się:

Ocena artykułu:

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.