fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Sposoby na dobrze nawodniony ogród

Nawodniony ogród to klucz w przypadku tego, by jakiekolwiek rośliny miały szansę w naszym ogrodzie urosnąć i przetrwać dłuższy czas. Jeżeli więc ogród jest dla Ciebie inwestycją, wówczas powinieneś zadbać o jego prawidłowe nawodnienie, które będzie w pełnej zgodności z zapotrzebowaniem roślin. (uprawnienia budowlane kontakt)

Sposoby na dobrze nawodniony ogród
Sposoby na dobrze nawodniony ogród

Zraszacze czy linia kroplująca? Co wybrać?

Na co warto się zdecydować? Przede wszystkim warto wiedzieć, że zarówno zraszacze jak i linia kroplująca z pewnością dobrze nawodnią ogród. Rozpoczynając od zraszaczy powinniśmy mieć na uwadze, że mają one konieczność podłączenia ich do ogrodowego węża. Dzięki temu nie musimy być ciągle przy nich, kiedy podlewają nasz ogród. Nie mamy także ograniczeń miejscowych, więc możemy przesuwać zraszacze w dowolne miejsce. Największą zaletą zraszaczy jest to, że są całoroczne, więc nie ma problemu z tym, by wykorzystywać je zimą. Mamy trzy rodzaje zraszaczy – wahadłowe i oscylacyjne oraz obrotowe. Dwa pierwsze są przygotowane do tego, by nawadniać teren ogrodu w kształcie prostokąta. Z kolei zraszacze obrotowe mogą nawodnić teren w obrębie koła. Musimy mieć na uwadze, że nie dla wszystkich roślin wskazane jest używanie zraszaczy, ponieważ w niektórych przypadkach znacznie obciążają one rośliny, które równie często nie lubią aż takiego nawadniania. W tym przypadku przyda się właśnie linia kroplująca, która z pewnością lepiej sprawdzi się w przypadku roślin delikatnych. Taką linię stanowi wypełniony wodą przewód. Ma on niewielką średnicę i ciągnie się po ziemi. Jeśli chodzi o dozowanie wody obywa się to w taki sposób, że system nawilża nie roślinę z zewnątrz, a od wewnątrz, ponieważ przedostaje się systemu korzeniowego. Oba rozwiązania są bardzo przydatne, jednak należy pamiętać, że wybór powinien być dostosowany do rodzajów roślin, które mamy w ogrodzie oraz do naszych własnych preferencji. (akty prawne uprawnienia budowlane) 

Konserwacja systemu nawadniającego

Konserwacja jak w przypadku każdego systemu i sprzętu, który ma sprawnie działać to klucz. Jeżeli nie będziemy jej wykonywać regularnie, wówczas po prostu niszczymy sprzęt i zmniejszamy jego żywotność.(uprawnienia budowlane 2022) W systemach powinny być przede wszystkim czyszczone elementy filtracyjne w zraszaczach, w układzie zasilania oraz w kilku poszczególnych sekcjach. Jest to bardzo ważne zwłaszcza w okresie zimowym. Jak w przypadku każdego sprzętu, którego nie będziemy używać, powinniśmy systemy nawadniające opróżnić z wody, by w niej nie zalegała. Ponadto należy przedmuchać instalację systemu sprężonym powietrzem. Sprawny system to system wyczyszczony, odpowiednio zakonserwowany i taki, który będzie regularnie pielęgnowany. Niezależnie więc od tego, który wybierzesz – należycie o niego dbaj. (uprawnienia budowlane program)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com