fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Co jest wymagane, jeśli chodzi o zdobycie uprawnień budowlanych w specjalności telekomunikacyjnej?

Wykształcenie techniczne to bardzo dobrze rokująca na przyszłość wiedza. Szczególnie, jeśli chodzi o wykształcenie z zakresu ściśle budowlanego.

Jedną ze specjalności, która cieszy się dużą popularnością, jest specjalność telekomunikacyjna. Można rozważać jej zdobycie, starając się o uprawnienia budowlane. W zakresie specjalności telekomunikacyjnej znajduje się instalacja sieci oraz instalacja urządzeń telekomunikacyjnych. ( program do egzaminu na uprawnienia architektoniczne )

Aby możliwe było jednak zdobycie jakichkolwiek uprawnień budowlanych, osoba się o nie ubiegające musi uzyskać wykształcenie wyższe. W przypadku specjalności telekomunikacyjnej, najbardziej pożądane kierunki to telekomunikacja, miernictwo elektryczne i telekomunikacja, elektrotechnika, elektronika, elektronika i telekomunikacja.

W celu zdobycia uprawnień budowlanych w stopniu nieograniczonym, konieczne będzie także odbycie rocznej praktyki w biurze projektowym. Niezbędna będzie także praktyka na budowie, która powinna trwać półtora roku. ( program na uprawnienia budowlane )

Uprawnienia budowlane w stopniu ograniczonym

Jeśli chodzi o specjalność telekomunikacyjną, możliwe jest także zdobycie uprawnień budowlanych w stopniu ograniczonym. Pozwoli to między innymi na kierowanie robotami budowlanymi. W tym celu należy ukończyć studia na tych samych kierunkach, jak te przy zakresie nieograniczonym uprawnień. Zdecydowanie zmienia się czas trwania praktyk. W przypadku studiów I stopnia będzie to aż trzyletnia praktyka na budowie. Jeśli kandydat zdecyduje się na zdobycie pełnego wykształcenia i zakończy edukację na II stopniu w wyżej wymienionych kierunkach, czeka go półtoraroczna praktyka na budowie. (program na uprawnienia budowlane w wersji android)

Uprawnienia projektowe

Osoba, która wybierze jeden z wymienionych na początku artykułu kierunków, może także obiegać się o uprawnienia budowlane w stopniu ograniczonym. Jeśli kandydat na uprawnienia budowlane zdecyduje się na zakończenie procesu zdobywania wiedzy na I stopniu studiów, czeka go rok praktyki w biurze projektowym i półtora roku na budowie. (testy 2020 uprawnienia)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com