fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Skandynawska nowoczesność

Skandynawskie wnętrza są bardzo popularne. Przestrzeń, prostota oraz nowoczesność to wyznaczniki tego stylu. Tutaj czyste, proste formy i stonowane barwy, idealnie do siebie są dopasowane. (szczegółowy program egzaminu na uprawnienia architektoniczne)

Styl skandynawski wywodzi się z Europy Północnej. Ma bardzo silny związek z naturą we wnętrzach, bowiem dominują naturalne surowce i materiały między innymi drewno w swoim prawdziwym kolorze.

Skandynawska nowoczesność
Skandynawska nowoczesność

Różnorodne barwy w stylu skandynawskim

Jasna kolorystyka świetnie wpływa na przestrzeń, powiększa optycznie. Wnętrza zdobione są między innymi geometrycznymi wzorami, które wpływają na harmonię i podkreślają charakter stylu skandynawskiego. (uprawnienia architektoniczne – egzamin)

Modne i przyjazny materiały i tkaniny

Materiały które chętnie wykorzystuje się do szycia dodatków to bawełna, len i juta. Bardzo często wykonuje się z nich poduszki, nakrycia łóżek i bibeloty. Pożądane są również pledy o grubym splocie.

Urządzając tak mieszkanie staje się ono bardziej przytulne i przyjazne.

W jaki sposób urządzić pomieszczenia w stylu skandynawskim?

Salon w tym stylu jest bardzo ważnym miejscem do spotkań z przyjaciółmi, rodziną, jak również oazą odpoczynku. Powinny być przytulny i przestronny. Istotna jest również jego funkcjonalność, a więc odpowiednio dobrane meble i dodatki powinny zapewnić komfort użytkowania. Ważne jest, by wybrać narożnik, fotele oraz sofę w wyrazistym kolorze, który ożywi monotonne ściany, jednolite podłogi i dywany.

Jadalnia w stylu skandynawskim jest również prosta i przestrzenna. Stół jest zazwyczaj z litego drewna, dopasowuje się do niego odpowiednie krzesła. Jako dodatki bardzo dobrze sprawdzają się misy dekoracyjne, wazony, lampy czy estetyczna zastawa. (egzamin ustny na uprawnienia architektoniczne)

Sypialnia powinna być przede wszystkim wygodna. Dużą rolę odgrywają tutaj pastelowe, ciepłe barwy. Wełna i drewno to materiały, które są w sypialni wykorzystywane. Stwarzają one klimat przytulności i bliskości z naturą. Łóżko wybierany zazwyczaj w minimalistycznej, prostej formie. Musi być przede wszystkim wygodne. Do sypialni wybiera się białe meble takie jak: szafy, stoliki, komody, regały. (egzamin ustny uprawnienia architektoniczne – pytania)

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com