fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Skąd wziął się styl glamour?

Styl Glamour dobrze sprawdza się w nowoczesnych wnętrzach. W tym stylu urządzają domy osoby, które kochają blask i elegancją. Termin Glamour wywodzi się z USA i wiąże się z narodzinami przemysłu filmowego. Ten styl wiązał się z pięknymi strojami, ale również zaczął odzwierciedlać się we wnętrzach, gwiazdy Hollywood zaczęły urządzać wnętrza, mieszkania w stylu Glamour. (uprawnienia architektoniczne – egzamin)

"<yoastmark

Styl Glamour

Styl Glamour charakteryzuje się dużą ilością ozdób, świecidełek, żywych kolorów kuszących blaskiem, połyskiem.

Łączy on czasem skrajności. Matowe faktury łączy się z barwami połyskującymi, gładkie ściany z wzorzystymi tapetami. (informacje na temat egzamin na uprawnienia budowlane)

Charakterystyczne cechy stylu glamour

Styl Glamour kojarzony jest z kolorystyką w odcieniach różu i fioletu. Można powiedzieć, że tutaj górują wyraziste barwy na przykład butelkowa zieleń, granat, bordo. Dobrze komponują się one z bielą, która może być kolorem bazowym. (egzamin ustny na uprawnienia architektoniczne)

Wnętrza w styl Glamour są świetliste, jasne, rozświetlone poprzez tkaniny, materiały, jak również dodatki. Ulubionym kamieniem jest marmur, granit, piaskowiec, wapienie. W salonie w stylu glamour nie może zabraknąć pikowanej sofy w jasnych barwach, która dobrze komponuje się z grubo marszczonymi zasłonami, czy pięknymi firanami. Idealnie do tego pasuje szklany stolik w metalowej ramie, dopełnieniem są piękne żyrandole, świece i wazony.

Ulubione tkaniny

Wśród ulubionych tkanin wyróżnia się wysokiej jakości narzuty, zasłony, pościele. Mogą być gładkie lub z wzorzyste. Pożąda się również w tych wnętrzach lustra. W sypialni będą one pasować do pozłacanych, dekorowanych ramach. (testy uprawnienia architektoniczne)

Ciekawostki dotyczące stylu glamour

W stylu glamour pożąda się symetrii i uporządkowania, co może nas zaskoczyć. Wszystko powinno być dobrze zaplanowane. Glamour nie znosi bowiem chaosu i przypadkowości. Idealne są tutaj gładkie połyskujące powierzchnie. Barokowe zdobienia zestawia się z minimalistycznym i dodatkami.

Styl nowoczesny charakteryzuje się prostotą, minimalizmem oraz przestrzenią. Budynki w tym stylu posiadają dużo przeszkleń, dzięki czemu panuje tu zawsze jasność. Meble posiadają geometryczne, proste kształty. Wymienianymi materiałami są szkło, kamień, drewno oraz nowoczesne tworzywa sztuczne.(testy uprawnienia architektoniczne)

Podziel się:
Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com