fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Rodzaj osłony

Siatki cieniujące są rodzajami osłon, które służą do naszych ogrodów. Są podobne do wiszących doniczek, zraszaczy czy figur ogrodowych. Siatkę cieniującą można stosować różnorako, jednak przede wszystkim ważny jest cel jej stosowania. Sprawdźmy, jakie są to cele oraz z jakimi jej wymiarami mamy do czynienia.  (uprawnienia budowlane cennik) 

Siatka cieniująca

Przeznaczenie

Siatka cieniująca ma za zadanie przede wszystkim ochronę części ogrodu przed słońcem. Jednak to nie jej jedyna rola, ponieważ można ją także stosować jako ochronę przed kurzem lub wiatrem. Wszystkie te role bez problemu zostaną spełnione jeśli taka siatka będzie zamontowana w sposób odpowiedni. Oczywiście jej użycie da nam także pewien rodzaj prywatności, ponieważ z pewnością dzięki niej odgrodzimy się od sąsiadów i zapewnimy sobie komfortową przestrzeń do odpoczynku. Można także osłonić za jej pomocą różnego rodzaju rzeczy, które nie są szczególnie atrakcyjne w naszym ogrodzie, a jak wiemy – takich miejsc jest bardzo dużo. Mogą to być np. niedokończone miejsca budowy bądź różnego rodzaju składowiska elementów.  (uprawnienia budowlane program) 

Cena

Jeżeli chodzi o tego typu dodatki wyposażenia ogrodowego to śmiało możemy zakupić je w każdym ogrodniczym sklepie.  (uprawnienia budowlane segregator)   Czasami możemy kupić je także w marketach lub sklepach budowlanych. W przypadku oszacowania ich kosztu, warto będzie zwrócić uwagę na miejsce, w którym zdecydujemy się je zakupić. Ważnym warunkiem ceny jest wybór producenta. Warto więc zawczasu sprawdzić jego opinie i ocenić, czy cena jest warta świeczki. Oczywiście możemy zakupić taką siatkę bez konieczności obecności w sklepie, co jest dodatkowym udogodnieniem. Tego typu koszty można oszacować na około 50/150 zł. Wiele zależy także od jej wielkości, więc jeżeli będziemy chcieli kupić siatkę dość długą to z pewnością cena będzie znacznie wyższa.

Zwróć uwagę na…

Jeżeli jesteśmy zainteresowani zakupem tego typu siatki to powinniśmy pamiętać o określeniu jej dokładnych wymiarów. Ważne jest więc dokonanie pomiarów – zarówno wielkości, jak i długości. Pamiętajmy, że w ich przypadku mamy do czynienia z kilkoma rodzajami rozmiarów: 1 m, 1,2 m, 1,5 m, 1,7 m oraz 2 m. Oczywiście możemy także wybrać znacznie wyższe osłony, a także różne długości. Najpopularniejszymi długościami są: 10 m, 20 m, 50 m i 100 m. Pamiętajmy, by dobierać rozmiary siatki w pełnej zgodności z wymiarami naszego ogrodzenia. Kolejną kwestią, na jaką należy zwrócić uwagę jest gęstość takiej siatki. Powinna ona być równoznaczna z procentem zacienienia, który chcemy i możemy osiągnąć w przypadku jej montażu na ogrodzeniu. Możemy wyróżnić dwa stopnie zacienienia, którymi są zacienienie na poziomie 55% i 95%. Jeżeli mamy do czynienia z większym procentem tym na większe zacienienie możemy liczyć. Pamiętajmy jednak, że nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy zastosowali połączenie dwóch bądź jednej warstwy siatki w różnego rodzaju barwach. Wśród najbardziej popularnych kolorów wyróżnić możemy zieleń, czerń i brąz. Barwa powinna być odpowiednio dobrana do ogrodzenia bądź elementów, które znajdują się w ogrodzie. Jednym słowem – powinna pasować do stylistyki ogrodu jako całości.  (uprawnienia budowlane 2023) 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com