fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Schody w obiektach kolejowych

Schody są absolutnie niezbędnym elementem każdego obiektu i to dlatego tak uważnie im się przyglądamy. Warto zwrócić uwagę jak bardzo są one funkcjonalne, a przede wszystkim jak różnorodna jest ta funkcjonalność. Mnóstwo kwestii zależne jest od umiejscowienia danego obiektu lub samych schodów. Jedynie liczba schodów ściśle zależy od rodzaju obiektu.(egzamin na uprawnienia)

Schody jednobiegunowe mogą mieć maksymalnie 17 stopni. Taki przepis jednak w żaden sposób nie umniejsza wspomnianej wyżej funkcjonalności. Jeśli mamy zamiar umieścić schody w wybranym przez nas obiekcie kolejowym, pierwszy krok to dobranie odpowiedniej wysokości i szerokości stopni. Musimy jednak podjąć tę decyzję ściśle na podstawie prawa technicznego. W przeciwnym wypadku, nie będzie można odebrać budynku, właśnie z takiej przyczyny. Bardzo ważne jest, żeby schody nie miały żadnych nosków czy nasunięć. Jest to wręcz niedopuszczalne i dane schody uważane są za wykonane nieprawidłowo.(uprawnienia budowlane szczegółowy program)

Od rodzaju schodów zależy dopasowanie ich biegu. Są takie, które się łamią, a nawet skręcają o 180 stopni, nie jest to natomiast możliwe bez pracy specjalisty. W przypadku schodów dostosowanych do osób niepełnosprawnych, wtedy ich pochylenie biegu różni się całkowicie. Istnieje też możliwość dodania balustrady bądź innych ograniczników. (dowiedz się więcej)

Dodatkowa pomoc

Jeśli chodzą nam po głowie schody pochyłe to dodanie do nich poręczy jest bardzo dobrym pomysłem. Są one ogromną pomocą przy wchodzeniu. Pamiętajmy o dodatkowym pasie ruchu dla niepełnosprawnych tworząc profesjonalne pochylnie. Poza tym muszą znaleźć balustrady z jednej i drugiej strony, mające ok. 1 metra odstępu od poręczy. Kolejną kwestią do rozwiązania jest wysokość balustrady, jej wartość powinna odpowiadać wartości wysokościowej mostów. Ponadto nie może dojść do sytuacji, żeby nasze schody nie odprowadzały zanieczyszczeń, jest to absolutna konieczność. Tak więc schody na pierwszy rzut oka wydają się dość prostą konstrukcją, w rzeczywistości jest to trochę bardziej skomplikowane. Jednak bez obaw, nie ma rzeczy, z którą nie poradzi sobie fachowiec.(uprawnienia architektoniczne)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com