fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Rynkowa wartość budynku

Obecnie nowo powstające budynki podlegają pewnemu trendowi. Wynika on bardzo często ze świadomej wyceny nieruchomości danego miejsca. W praktyce dany rodzaj nieruchomości jest warty zawsze tyle, ile chce za nią zapłacić kupujący. Choć jak każdy z nas wie, niekiedy zdarzają się wyjątki od tej reguły (nauka do uprawnień budowlanych). Niektórzy ze sprzedających potrafią zawyżyć cenę obiektu, inni natomiast z przyczyn osobistych obniżają cenę po to, aby jak najszybciej znaleźć nabywcę i pozyskać pieniądze. Jednak każde z tych rozwiązań ma plusy i minusy zarówno dla sprzedającego, jak i dla kupującego.

Rynkowa wartość budynku
Rynkowa wartość budynku

Ustalanie ceny rynkowej budynku bądź terenu pod budowę

Rynek nieruchomości po części sam ustala cenę danego budynku. Jednak jeżeli ktoś chce odejść od rynkowych realiów może się wyłamać z tej zasady, i samodzielnie ustalić cenę nieruchomości. Należy jednak zaznaczyć, że czasami nie jest ona atrakcyjna, i nie przyciąga kupujących do zakupu. Ciężko jest w takiej sytuacji znaleźć nabywcę, który zainteresuje się nieruchomością po cenie innej, często wyższej niż cena rynkowa. Zazwyczaj jest ona wygórowana, dlatego nabywca nie jest chętny do zakupu takiego budynku. Inaczej sytuacja wygląda podczas sprzedaży działki. Tutaj inwestorzy mogą zainwestować więcej pieniędzy chcąc np. zakupić teren pod budowę przemysłowego zakładu. W takiej sytuacji bardziej od pieniędzy liczy się czas. Ceny nie poddaje się długim negocjacjom tylko przyjmuje się zazwyczaj wyjściową cenę (program uprawnienia budowlane).

Obniżenie ceny nieruchomości – czy warto?

Przy szybkich sprzedażach ważne jest, aby podnieść cenę nieruchomości do takiego stopnia, że będzie przewyższać cenę rynkową terenu lub nieruchomości. W praktyce takie metody ustalania ceny sprawdzają się bardzo dobrze. Obecnie prawie wszyscy korzystają z tego rodzaju rozwiązań. Nawet w przypadku, gdy budowa budynku potrwa kilkadziesiąt miesięcy, to sprzedaż nieruchomości zrekompensuje nie tylko czas ale także finanse. Finansowo wyjdzie się w takim przypadku o wiele lepiej (program egzamin uprawnienia 2021).

Ważna jest budowa prowadzona przez wykwalifikowanych pracowników

Gdy budując dom decydujemy się na wykwalifikowanych pracowników, którzy posiadają odpowiednie uprawnienia budowlane, to czas samej budowy ulega skróceniu. W związku z tym taki budynek możemy sprzedać dużo wcześniej niż początkowo zakładaliśmy. Niekiedy są przypadki, że sprzedający ze względów finansowych bądź innych chce jak najszybciej sprzedać budynek. W takim wypadku jego cena może być niższa. Tego rodzaju obniżki cen są jednak bardzo rzadko spotykane i praktykowane przez sprzedających (egzamin ustny na uprawnienia budowlane). Jeżeli już trafimy na taką okazję, to możemy kupić tą nieruchomość i jednocześnie na niej zarobić.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com