fbpx
Przejdź do treści
uprawnienia budowlane na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane na telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane on-line_cennik_2
On-line
uprawnienia budowlane egzamin ustny na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane egzamin ustny telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane egzamin ustny on-line_cennik
On-line
uprawnienia budowlane akty prawne na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane akty prawne telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane akty prawne on-line_cennik
On-line
o egzaminie
O egzaminie
egzamin pisemny
Egzamin pisemny
egzamin ustny
Egzamin ustny
praktyka
Praktyka
Szczegółowy program Egzaminu
kontakt
Kontakt
o nas
O Nas
opinie
Opinie

Uprawnienia budowlane – czy możliwe jest ich rozszerzenie w późniejszym czasie?

Zdobycie uprawnień budowlanych to jeden z najważniejszych momentów dla osoby, która podjęła decyzję o rozwoju kariery w branży budowlanej. Należy jednak pamiętać, że droga do ich zdobycia jest, niestety, długa i kręta. Zaczyna się ona właściwie już w momencie rozpoczęcia wykształcenia technicznego i wyższego. Kolejnym krokiem, po zakończeniu edukacji, jest rozpoczęcie odpowiednich praktyk budowlanych. Wszystko to po to, aby przystąpić do trudnego egzaminu na uprawnienia budowlane.

Należy jednak mieć na uwadze jeden istotny fakt. Jest on kluczowy dla dalszego rozwoju. Zdobycie uprawnień budowlanych w żadnym wypadku nie oznacza końca doszkalania się. Aby naprawdę osiągnąć coś w branży budowlanej, należy stale podejmować się nowych wyzwań. Należeć mogą do nich między innymi zdobywanie uprawnień budowlanych w innych specjalnościach bądź poszerzanie zakresu już posiadanych. Zdecydowanie zwiększy to szansę na świetlaną przyszłość. (uprawnienia budowlane 2020)


Wykształcenie potrzebne do uprawnień budowlanych

Przepisy prawa budowlanego jasno określają stopień wykształcenia, jakie musi posiadać osoba, która chce ubiegać się o uprawnienia budowlane. Analogicznie ma się sprawa w sytuacji, gdy inżynier budownictwa chciałby rozszerzyć zakres swoich specjalności uprawnień budowlanych. W takiej sytuacji należy ponownie przejść przez etap egzaminów: pisemnego i ustnego. Pocieszający jednak jest w tym wszystkim fakt, że tematyka testów powinna tyczyć się wyłącznie elementów, z których kandydat nie miał wcześniej okazji wykazać się wiedzą. Rozszerzenie uprawnień bazuje przede wszystkim na zakresie aktów prawnych. Ich biegła znajomość jest absolutnie niezbędna w tym procesie. (program na uprawnienia budowlane w wersji android)

Praktyka zawodowa w przypadku rozszerzania uprawnień budowlanych

Jeżeli chodzi o praktykę zawodowych, w sytuacji gdy inżynier budownictwa ubiega się o uprawnienia budowlane, zgodnie z prawem nie wymaga się dodatkowych obecności na placu budowy czy też w biurze projektowym. Komisje kwalifikacyjne kierują się tutaj praktyką, która została odbyta jeszcze przed przystąpieniem do egzaminów na uprawnienia budowlane. (uprawnienia budowlane)

Podziel się:

Ocena artykułu:

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.