fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Różnorodne wykorzystanie cegły w domu

Cegła jest materiałem wykończeniowym dobrze znanym na przestrzeni lat. Obecnie wykorzystywana jest w nowoczesnych, modernistycznych stylizacjach. Wykorzystuje się tu tradycyjną cegłę lub płytki gipsowe imitowane na cegłę.

cegły w domu
cegły w domu

Cegła służy do wykańczania ścian np. w salonie, do oddzielenia sfery dziennej od sfery relaksu. Stanowił przede wszystkim element dekoracyjny. bardzo ładnie wyglądają kominki wykończone ceglanym designem. Możliwości jest wiele, w zależności od pomysłowości inwestorów lub też projektantów wnętrz. (egzamin ustny uprawnienia architektoniczne – pytania)

Z jakimi kolorami można zostawiać ceglane ściany?

Ceglane ściany pasują do różnorodnych kolorów, praktycznie każdy dobrze się z nim zgra. Przykładem jest granat, czy odcienie pastelowe. Zestawiamy ściany ceglane z bielą, które królują w danym pomieszczeniu.

Cegły przełamują surowość wnętrza, wyniosłość, dodają ciepła, w końcu mówimy tutaj o wnętrzach w domu, a nie w biurze.

Cegły można wykorzystać do wznoszenia ścianek pomiędzy pomieszczeniami, można w ten sposób uzyskać również atrakcyjne półki oraz wnęki. (pytania na egzamin ustny do uprawnień)

Cegła w różnych pomieszczeniach

Oczywiście cegłę możemy wykorzystać w salonie, może stanowić dekoracją głównej, centralnej ściany, na której znajduje się np. umieszczony telewizor. Dodatkowo ciekawie wyglądają podświetlania szczelinowa za meblami, to dzięki temu uzyskamy jeszcze ciekawszy klimat i wydobędziemy ciekawą fakturę cegły. W takiej sytuacji im bardziej chropowata cegła, tym efekt jest lepszy. Cegłą wykańczamy również kominki stwarzając przytulny klimat. W kuchni możemy wykleić cegłą ścianę między blatem, a górnymi szafkami, warto wtedy zabezpieczyć tą powierzchnię środkami do impregnacji cegieł.

Również posadzki wykonuje się z cegły np. układa się w jodełkę. (program na uprawnienia architektoniczne)

W przypadku takich powierzchni należy również ją zaimpregnować i uważać na zaplamienia. Powierzchnie ceglane można wykonać w różnych kolorach, pomalować farbą np. w grafitowym kolorze, czy też białym, wtedy to uzyskamy nowy, mocny akcent we wnętrzu. Często też do uzyskania efektu ceglanego wykorzystuje się płytki klinkierowe, które doskonale imitują cegłę. (testy uprawnienia architektoniczne)

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com