fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Różnorodne płytki we wnętrzach. 

Płytki wykorzystywane są do wykonywania wnętrz, jak również na zewnątrz budynków. Bardzo popularną wersją płytek są płytki ceramiczne. Mogą mieć różną postać np. imitują kamień lub drewno. Wyróżnia się również płytki sześciokątne heksagonalne, mozaikę, która atrakcyjnie prezentuje się, dzięki niej można osiągnąć różne wzory. (testy uprawnienia architektoniczne)

Różnorodne płytki we wnętrzach.
Różnorodne płytki we wnętrzach.

Gdzie wykorzystujemy płytki?

Płytki zazwyczaj wykorzystujemy do łazienek, jednakże również do salonu jest to idealny materiał wykończeniowy. Można np. wykonać posadzkę, która będzie wyłożona kaflami, będzie ona idealna do stylu prowansalskiego, rustykalnego czy nowoczesnego. Płytki mogą zastępować naturalny kamień np. granit, marmur czy trawertyn. Mogą one również przypominać beton, który ostatnio staje się bardzo modny, zwłaszcza we wnętrzach minimalistycznych. (uprawnienia architektoniczne – egzamin)

Płytki są popularne, dlatego ponieważ są przede wszystkim trwałe, odporne na uszkodzenia i łatwo się je czyści, nie ma wpływu na nich wilgoć. Można zakupić je w przeróżnych wzorach, dlatego ich popularność bardzo wzrasta. Z płytek można uzyskać jednolitą, gładką powierzchnię jak również atrakcyjne wzory. Dla osób lubiących lśniące podłogi dedykowane są polerowane płytki ceramiczne. Błyszcząca powierzchnia odbija się i rozprasza światło poszerzając optycznie wnętrza. Kafle mogą przypominać do złudzenia rodzaje desek, które idealnie pasują do stylu prowansalskiego, czy romantycznego. Zresztą drewno jest bardzo modne w wielu aranżacjach. (pytania na egzamin ustny do uprawnień)

Wśród różnych rodzajów płytek, wyróżniamy płytki marmurowe, które są niezwykle eleganckie i trwałe.

Pięknie prezentują się z drewnianymi dodatkami np. półkami czy bibelotami, jak również z drobiazgami w kolorze butelkowej zieleni. (egzamin ustny uprawnienia architektoniczne – pytania)

Urok mozaiki

Wiele osób decyduje się na wykonanie elementów łazienki z mozaiki. Mogą to być większe lub mniejsze powierzchnie. Czasem wystarczy ozdobny pasek, by osiągnąć piękny efekt. (egzamin ustny na uprawnienia architektoniczne)

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com