fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Różnorodne materiały wykończeniowe w kuchni

Przestrzeń między blatem kuchennym a szafkami w kuchni to miejsce, gdzie często zastanawiamy się jakich materiałów wykończeniowych użyć, by efekt był atrakcyjny. Jak również materiał wykorzystywany nadawał się do tak wymagającej powierzchni. Można powiedzieć, że bardzo często wybieranym materiałem są płytki w różnych wymiarach, kolorach i stylach. Dopasowane są do charakteru mebli kuchennych i w ten sposób utrzymywane w danej stylistyce. (egzamin na uprawnienia architektoniczne)

 materiały wykończeniowe w kuchni
materiały wykończeniowe w kuchni

Miejsce między blatem a szafkami jest dość znaczącym obszarem. Bardzo dobrze widocznym w całej przestrzeni, więc materiał wykończeniowy powinien być dobrany w sposób staranny. Dobrym wyborem na pewno są płytki ceramiczne, które łatwo się czyści. Mogą one być gładkie, bądź też przybierać różnorodne wzory. Popularne ostatnio stają się płytki kuchenne nawiązujące do ceramiki mauretańsko-hiszpańskiej. Charakteryzują się bogatym wzornictwem oraz stonowanymi barwami, w których dominuje błękit, brąz, czerń.  Zazwyczaj można je dopasować do ciemnych blatów kuchennych. (pytania na egzamin ustny do uprawnień)

Atrakcyjny efekt możemy uzyskać dzięki użyciu mozaiki. Można ją wykorzystać w jednym  stonowanym kolorze lub też dzięki niej uzyskać atrakcyjne wzory.

Popularnym rozwiązaniem jest również fototapeta pokryta szkłem, tutaj mamy duże pole do popisu, możemy wybrać wzór, który najbardziej nam się podoba. (uprawnienia architektoniczne – egzamin)

Efektywne szkło

Fototapeta daje duże możliwości, może posiadać bogate wzornictwo przedstawiające rośliny, pejzaże, owoce, warzywa, elementy, które kojarzą nam się np. z kuchnią lub też mogą posiadać gładką, czy bardzo minimalistyczną powierzchnię. Całość pokrywa się szkłem. Niektóre osoby decydują się na szkło hartowane. Zapewnia ono maksymalne bezpieczeństwo. Szkła nad blatem i w strefie „mokrej” dobrze sprawdza się, zwłaszcza jeśli posiadamy wzorzystą fototapetę. Nie widać bowiem na takiej powierzchni żadnych zachlapań. (egzamin ustny na uprawnienia architektoniczne)

 

 

Podziel się:
Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com