fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Różnorodne dachy w domach jednorodzinny

W domach jednorodzinny znajdują zastosowanie bardzo często dachy dwuspadowe. Projekty te są bardzo popularne, mimo iż nie zawsze jest to praktyczne rozwiązanie. Dzięki skośnym dachom uzyskujemy często poddasza, które wykorzystujemy w celach mieszkalnych. Dach dwuspadowy charakteryzuje się przede wszystkim prostotą, jednakże niektóre osoby chcą  urozmaicić je różnymi jaskółkami, załamaniami, co zwiększa koszty naszej inwestycji.

Różnorodne dachy w domach jednorodzinny
Różnorodne dachy w domach jednorodzinny

Budynek pokryty takim dachem estetycznie i ładnie wygląda. (uprawnienia architektoniczne – egzamin)

W przypadku poddaszy użytkowych, w dachach montuje się okna dachowe oraz lukarny. Wybór zależy od inwestorów i ich potrzeb. Takie rozwiązania dobrze wpisują się w budynki minimalistyczne i nowoczesne. Lukarny są również ciekawym rozwiązaniem, które uatrakcyjnią wygląd bryły budynku. Ich dużą zaletą jest eliminowanie pewnych fragmentów skosów na poddaszu, które zwiększają powierzchnię użytkową. (informacje na temat egzamin na uprawnienia budowlane)

Dachy wielospadowe- piękno i elegancja

Dachy wielospadowe to przede wszystkim propozycja, która pięknie wyglądają i może stanowić wyjątkową dekoracje do prostych domów jednorodzinnych. Dzięki nim uzyskujemy optyczne powiększenie małych domów. Można wykorzystując je uzyskać nowy styl. Budynki nowoczesne jak i tradycyjne nabierają ekskluzywnego charakteru.

Można powiedzieć, że są to dachy o różnych kształtach. Ich połączenie tworzy bardzo atrakcyjną wizualnie całość. Musimy mieć świadomość, iż dachy te wiążą się z dużą ilością odrzutów, obróbek blacharskich, to wiąże się z większymi kosztami. Domy parterowe z wykorzystaniem dachów wielospadowych pozwalają uzyskać np. charakter stylu dworkowego, który dalej jest bardzo popularny. (egzamin ustny na uprawnienia architektoniczne)

Dach płaski w nowoczesnym budownictwie

Dachy płaskie posiadają strop na ostatniej kondygnacji i pełnią funkcję pokrycia dachowego. Stropodach pozwala na zagospodarowanie całej powierzchni piętra. Ten typ dachu wykorzystywany jest w budownictwie energooszczędnym.

Budownictwo z wykorzystaniem płaskich dachów jest ekonomicznym i łatwym rozwiązaniem. Budynki takie posiadają prostą bryłę oraz minimalistyczny charakter. (testy uprawnienia architektoniczne)

 

Podziel się:
Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com