fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Różne rodzaje wykładzin podłogowych

Powierzchnie podłogowe powinny być odpowiedni wykończone. Do wyboru mamy płytki, panele, czy np. wykładziny, które zapewniają ciepło i wygodę podczas chodzenia.

Różne rodzaje wykładzin podłogowych
Różne rodzaje wykładzin podłogowych

Wśród wykładzin podłogowych wyróżniamy wykładziny dywanowe. Często mają zastosowanie w biurach, gabinetach ale również w domach. Posiadają doskonałe parametry użytkowe, są odporne na duże natężenie ruchu i częste czyszczenie.

Odpowiednio dobrana wykładzina do pomieszczenia doda uroku i elegancji. (egzamin ustny uprawnienia architektoniczne – pytania)

Wykładziny pętelkowe

Bardzo chętnie klienci wybierają wykładziny pętelkowe, które posiadają supełkową strukturę włókna. Są one skręcane lub nie. Włókna łączy się spoiwem z warstwą zasadniczego podkładu, który decyduje o przyleganiu do podłoża, o sprężystości wykładziny, bądź jej sztywności. Runo wykładziny może mieć różny wygląd. Aby zapobiec wnikaniu kurzu, brudu, często impregnuje się je środkami zapobiegającymi przenikaniu różnych zanieczyszczeń. (pytania na egzamin ustny do uprawnień)

Wykładziny igłowane

W pomieszczeniach, gdzie potrzebne jest trwałe i odporne na zabrudzenia podłoże, warto wykorzystać właśnie wykładziny igłowane.  Kładzione są na korytarzach i schodach. Powierzchnię tych wykładzin wykonuje się z włókien poliamidowych lub polipropylenowych. Dzięki ich strukturze brud nie wnika w ich strukturę.

Wykładziny welurowe

Wykładziny welurowe traktuje się jako bardzo solidne i eleganckie. Posiadają one pętelki. Pętelki takie tka się w postaci pojedynczych włókien lub po splatanych pęczków włókien. Wykładzina welurowa jest wyjątkowo odporna na intensywne użytkowanie. Bardzo często  barwi się je na wskroś. (testy uprawnienia architektoniczne)

Godne polecenia ekologiczne wykładziny

W obecnych czasach ceni się naturalne produkty. Tak właśnie jest w przypadku wykładzin naturalnych. Tutaj należy wymienić wykładziny z linoleum oraz wykładziny kauczukowe. Cieszą się one szczególną trwałością i odpornością na uszkodzenia i zarysowania. Wykładziny z kauczuku są bardzo wytrzymałe, odporne na ścieranie, posiadają trwałą strukturę, która nie przyjmuję brudu. (program uprawnienia architektoniczne)

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com