fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Różne rodzaje okien

Na rynku dostępne są różne rodzaje okien. Istnieje podział min. ze względu na rodzaj materiału z jakiego zostały wykonane. Mowa tutaj o oknach drewnianych, aluminiowych, plastikowych. (uprawnienia architektoniczne – egzamin)

Różne rodzaje okien
Różne rodzaje okien

Okna plastikowe

Okna PCV są wykonane z wysokogatunkowego polichlorku winylu. Profile ich podzielone są cienkimi ściankami z komorami. Duża liczba komór stanowi zabezpieczenie przed uciekaniem ciepła. Najczęściej okna te posiadają 8 lub 5 komór. .Trwałość i stabilność zapewnione są za pomocą profili i wzmocnione elementami ocynkowanymi lub stalowymi.

Okna plastikowe są niedrogie wyróżniają się bardzo dobrą izolacyjnością cieplną to jest wielka zaleta. (testy uprawnienia architektoniczne)

Okna  drewniane

Tego typu okna pięknie wyglądają, są eleganckie i ładnie.

Okna drewniane wymagają dokładnej i odpowiedniej pielęgnacji. Możemy cieszyć się nimi na lata. Należy je jednak co najmniej raz w roku  oczyścić i odświeżyć, a co kilka lat poddawać zabiegom renowacji, min. wykonuje się szlifowania łuszczącej się powłoki. (informacje na temat egzamin na uprawnienia budowlane)

Okna aluminiowe

Dzięki oknom aluminiowym można realizować skomplikowane, duże projekty, duże przeszklenia w nowoczesnym budownictwie, właśnie takie okna znajdują różnorodne zastosowanie. Są odporne na oddziaływanie czynników zewnętrznych, niszczącą korozję, chronią przed uciekaniem ciepła z wewnątrz. (program na uprawnienia architektoniczne)

Podział okien ze względu na lokalizację

Ze względu na lokalizację wyróżniamy okna elewacyjne fasadowe, okna balkonowe tarasowe, okna dachowe połaciowe.

Kolejnym powiedziałem okien są modele ze względu na konstrukcję

Wyróżniamy okna jednoramowe, krosnowe, ościeżnicowe czy skrzynkowe.

Można jeszcze wyróżnić okna rozwierane oraz okna uchylno rozwierane, które są bardzo często wybierane. C+iekawą alternatywą są również okna uchylne, które się otwiera na zewnątrz od dołu, co umożliwia wentylowania pomieszczeń również w czasie deszczu. Wśród okien dachowych wyróżniamy okno uchylno obrotowe, uchylno obrotowe oraz okna włazowe. (testy 2019 uprawnienia)

Podział okien ze względu na kształt

Większość okien ma kształt prostokąta lub kwadratowy, są to  tradycyjne modele. Bardzo dobrze wyglądają także okna łukowe, szczególnie w domach o wysokich sufitach. Wiele osób decyduję się także na okna trójkątne, czy trapezowe w zależności od architektury danego pomieszczenia. (testy uprawnienia architektoniczne)

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com