fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Różne rodzaje alarmów- modele bezprzewodowe

Aby dom był w pełni bezpieczny powinien posiadać właściwe zabezpieczenia alarmowe. Wśród różnorodnych modeli wyróżnia się min. alarmy bezprzewodowe. To propozycja, w której elementy komunikują się ze sobą bezprzewodowo. Zazwyczaj z wykorzystaniem fal radiowych. Najczęściej zasilane są one akumulatorami lub bateriami. Systemy bezprzewodowe działają również po podłączeniu do konwencjonalnych przewodów detektorów, czujek ruchu,dymu, czadu, gazu, przycisków napadowych.  Tak więc do systemów bezprzewodowych konieczne jest wtedy podłączenie przewodowe np. zasilanie centrali alarmowej sygnalizatora  zewnętrznego, linii telefonicznej klawiatury, sterującej. (program na uprawnienia architektoniczne)

różne rodzaje alarmów
różne rodzaje alarmów

Wybieramy alarm przewodowy

Najczęściej alarmy przewodowe wybierane są wówczas, gdy kable ułożone są pod tynkiem. Wybiera się to rozwiązanie podczas projektowania i budowy domu. Zazwyczaj urządzenia tego typu są tańsze od odpowiedników w wersji bezprzewodowej. Zaletą alarmów przewodowych jest to, że nie stwarzają problemu w sytuacji, gdy muszą współpracować z urządzeniami wielu producentów.( materiały do egzaminu na uprawnienia architektoniczne)

System alarmowy SSWiN

System sygnalizacji włamania i napadu jest to zespół urządzeń, które mają na celu wykrywanie i sygnalizowanie wejścia nieproszonych osób do domu.W ich skład wchodzą:centrala alarmowa, czujki i detektory  oraz sygnalizatory. Najczęściej urządzenia te przekazują informacje o stanie systemu za pomocą sieci telefonii stacjonarnej, komórkowej lub internetu. Mogą być w tym celu wykorzystane również fale radiowe. (wybierz swój dostęp do programu uprawnienia architektoniczne)

Ochrona wokół domu

Teren wokół budynku również powinien być odpowiednio zabezpieczony. Stosuje się w tym celu aktywne bariery podczerwieni.  Są to nadajniki wysyłające wiązki promieniowania podczerwonego w kierunku odbiorników, które zazwyczaj są oddalone nawet do 50 m. (testy uprawnienia architektoniczne)

Co to jest centrala alarmowa

Centrala alarmowa jest najważniejszym punktem systemu alarmowego, ponieważ odbiera sygnały czujek i przycisków. Zaawansowane centrale alarmowe mogą również powiadamiać o zadziałaniu alarmu na wprowadzony do pamięci centrali numer telefonu, obsługiwać i programować za pomocą komputera lub telefonu, centralna może również dokonać samokontroli działań. (materiały do egzaminu na uprawnienia architektoniczne)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com