fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Romantyczny ogród to miejsce odpoczynku, relaksu i piękny widoków.

Ogród romantyczny różni się nieco od nowoczesnych ogrodów, czy stylizacji tradycyjnych, jego urządzenie jest niestety trudne i trzeba tutaj dużo wyobraźni i umiejętności, by osiągnąć zamierzony cel. (szczegółowy program egzaminu na uprawnienia architektoniczne)

W romantycznym ogrodzie nie wykorzystuje się nowoczesnych mebli z surowego betonu, prostych form. Tutaj kładzie się nacisk przede wszystkim na naturalne surowce, między innymi drewno. Dominujące kolory to pastele, delikatne róże oraz tradycyjna roślinność.

Jakie formy pasują do ogrodu romantycznego?

W ogrodzie romantycznym bardzo dobrze sprawdzają się różnorodne łuki, pergole, kratki, które są oplecione pnączami na przykład  bluszczy, tworząc zacienione miejsca. ||Jeśli chodzi o meble idealne będą wiklinowe, czy rattanowe fotele lub też ławeczki wykonane z kutych, bądź giętych elementów metalowych, które są ozdobą krzeseł, ławeczek. Do tego powinny powinien być zastawiony stół w takim samym charakterze. Meble te są zazwyczaj wyłożone są na odpowiednio urządzony taras, bądź umieszczone są w altanie. Meble jednak w tym stylu nie powinny zajmować centralnego miejsca, nie powinny być też eksponowane na pustym placu, lepiej wszystko to wygląda ukryte  w altance i pokrytej roślinnością. Powinno to być miejsce ustronne, romantyczne, gdzie można odpocząć. (szczegółowy program egzaminu na uprawnienia architektoniczne)

W ogrodzie romantycznym pożądane są delikatne ozdoby typu dzwonki wietrzne, stylowe figurki gipsowe ,ogrodowe romantyczne lampiony, wiklinowe kosze wypełnione roślinnością, metalowe konewki, cynowe wiaderka. Większość tych ozdób może być wykonana, czy przerobiona z innych przedmiotów odpowiednio pomalowanych. (szczegółowy program egzaminu na uprawnienia architektoniczne)

Również do zaaranżowania ogrodu romantycznego można wykorzystać stare meble, które odnowione są w odpowiedni sposób, stworzą intymny charakter. Szklane małe lampiony są idealną ozdobą. (uprawnienia architektoniczne – egzamin)Podziel się:
Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com