fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Zewnętrze markizy

Wszyscy wiemy, jaką rolę pełnią solarne markizy. W poprzednich artykułach opisywaliśmy ich działanie i to, że to właśnie dzięki nim jesteśmy w stanie regulować temperaturę w swoich pomieszczeniach. Jednocześnie powinniśmy pamiętać o tym, że to właśnie one są odpowiedzialne także za nasz termiczny komfort, co z punktu widzenia samopoczucia jest bardzo ważne. Poznajmy inne tajniki solarnych markiz. (uprawnienia budowlane 2022)  

Rola zewnętrznych markiz solarnych
Rola zewnętrznych markiz solarnych

Ładowanie markiz

Ładowanie markiz odbywa się za pomocą akumulatorów solarnych 12 VDC, znajdujących się w obudowie oraz sterowane za pomocą pilota.  (uprawnienia budowlane program) Mamy trzy możliwości obsługi markiz solarnych. Najczęściej wybieranym trybem jest automatyczny, podczas którego markiza samoczynnie rozwija się i zwija, w zależności od rodzaju nasłonecznienia. Tryb obsługi może być także półautomatyczny, kiedy markiza rozwija się, kiedy grzeje, ale należy ją zwinąć za pomocą pilota. Tryb manualny w dobie zdalnego sterowania jest znacznie rzadziej wybierany. Jest on obsługiwany tylko i wyłącznie pilotem. Poza markizami solarnymi, do wyboru mamy też markizy elektryczne VMZ Z-Wave i markizy obsługiwane ręcznie. Nie jest więc całkowitą koniecznością, by wybierać tylko te wcześniej wspomniane. Mamy w ofercie markizy obsługiwane ręcznie lub za pomocą drążka markizy VMZ oraz markizy elektryczne VMZ Z-Wave. Te ostatnie są zasilane prądem z sieci elektrycznej (15 VDC) i sterowane za pomocą pilota bądź przełącznika naściennego w bezprzewodowym systemie komunikacji radiowej Z-Wave. Właśnie dzięki protokołowi radiowemu mamy możliwość połączenia urządzenia jedną sieć oraz wzajemną komunikację nie tylko okien i markiz, ale także innego sprzętu elektrycznego, znajdującego się w domu. To bardzo wygodna opcja, ponieważ sterowanie nie wymaga dodatkowego wykonywania dodatkowych przewodów elektrycznych w pomieszczeniach. (uprawnienia budowlane segregator )  

Markizowe tkaniny

W ofercie firmy FAKRO mamy do czynienia także z markizami, które są wykonane z powlekanych tworzywem włókien szklanych o różnego rodzaju wzorach, perforacji, splocie i nadruku. W ten sposób możemy wyróżnić markizy, które: (uprawnienia budowlane) 

  • 1% (II grupa materiałowa stanowiąca dwa kolory)
  • 6% (III grupa, stanowiąca osiem kolorów)
  • 10% (I grupa, czyli pięć kolorów).

Pierwszy z wariantów jest odpowiedzialny za maksymalnie możliwe zaciemnienie pomieszczenia według naszych potrzeb. Należy o tym pamiętać, ponieważ nie warto się na niego decydować w oknach, które zasłaniają całą fasadę. Nie chcemy przecież uzyskać efektu całkowitej ciemności za dnia. Materiały o względnym prześwicie wynoszącym 6 i 10% dobrze rozpraszają światło, ale nie zasłaniają widoku za oknem. Markiza VMB jest dostępna także z tkaniną nieprzezierną 0% (to IV grupa materiałowa – dostępna aż w dwudziestu kolorach). Wszystkie tkaniny są odporne na promieniowanie UV i deszcz. Jest to możliwe dzięki temu, że po bokach mają taśmy suwakowe, które utrzymują odpowiedni stopień napięcia i zapobiegają wypadnięciu z prowadnic. Według normy mają najwyższą, czyli trzecią klasę wytrzymałości na wiatr o prędkości 49 km/h. Oczywiście dotyczy to wiatru napierającego prostopadle, w przypadku podmuchów bocznych odporność sięga nawet 220 km/h.   (uprawnienia budowlane kontakt)  

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com