fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Rezygnacja z termicznych mostków

Chcąc zbudować dom, który będzie energooszczędny należy wziąć pod uwagę kilka kwestii. Przede wszystkim trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, którędy ucieka najwięcej ciepła z domu oraz jak zachować w pomieszczeniach dobrą temperaturę dla zdrowia innych, a jednocześnie nie przeznaczając na ten cel dużych nakładów finansowych. Wpływ na to ma wiele czynników, takie jak usytuowanie budynku, konstrukcja, termiczna izolacja, zastosowane materiały typu drzwi, okna . Ważna jest tu również poprawność w zastosowanych rozwiązaniach, które powodują eliminowanie powstawania liniowych oraz punktowych termicznych mostków. Energooszczędność budynku to pojęcie, które należy potraktować w sposób kompleksowy. Wpływ na to ma zarówno sam budynek, jak i jego otoczenie.(uprawnienia budowlane kontakt)

Rezygnacja z termicznych mostków
Rezygnacja z termicznych mostków

Zrezygnowanie z termicznych mostków

Ograniczenie występowania mostków, albo ich całkowita eliminacja może zostać zrealizowana na kilka różnych sposobów. Ważną rzeczą jest posiadanie przez inwestorów i wykonawców odpowiedniej wiedzy w zakresie poprawy izolacyjności parametrów(uprawnienia budowlane 2022). Często niedostateczna wiedza prowadzi o tego, że nie mogą oni zachować umiaru i dokładają np. balkonowe płyty czy dodatkowy styropian na ścianę. W ten sposób zaczynają tworzyć się mury, mające nawet pół metra grubości, co zaczyna przypominać bunkier. Należy pamiętać, że stosując nawet najgrubszą izolację nie zagwarantujemy wyeliminowania termicznych mostków. Podczas walki z nimi można zastosować np. balkonowe łączniki FBS i FB. Montuje się je pomiędzy płytą balkonową a płytą stropu(uprawnienia budowlane program) .

Balkonowe łączniki FBS i FB

Balkonowe łączniki FBS i FB są rozwiązaniem idealnym, cechującym się najwyższym poziomem jakości i wysokim poziomem izolacyjnych właściwości. To pozwala uniknąć kondensowania się wilgoci oraz procesów zagrzybienia w środku pomieszczeń. Straty związane z energią są tu także ograniczone do minimum. Łączniki o typie FBS i FB produkuje się w różnych wariantach. Łączniki FBS są to zbrojeniowe pręty, które przenoszą rozciągające siły. Spawa się je z węglowej zwykłej stali oraz ze stali nierdzewnej. Łączniki FB stanowią zbrojeniowe pręty przenoszące rozciągające siły. Wykonuje się je z węglowej zwykłej stali ogniowo ocynkowanej albo ze stali nierdzewnej. Elementy, które w FBS i FB przenoszą poprzeczne siły wykonuje się przy użyciu nierdzewnej stali.(akty prawne uprawnienia budowlane)

Straty w cieple przez termiczne mostki

Przy zastosowaniu termicznych mostków można zaobserwować straty w cieple. W miejscu, gdzie ono powstaje, temperatura dotycząca powierzchni przegrody ulega obniżeniu na tyle, że zostaje przekroczony tzw. punkt, w którym zaczyna skraplać się wodna para. To powoduje powstawanie zawilgoceń na ścianach, powstawanie grzybów i pleśni. W budynku można wyczuć nieprzyjemny zapach. Takie zjawisko nie wpływa tylko na estetykę domu, lecz również na zdrowie człowieka. Często u osób przebywających w zagrzybionych bądź zawilgoconych pomieszczeniach pojawiają się dolegliwości ze strony oddechowego układu, alergie, grzybice czy choroby o podłożu reumatycznym. W takich warunkach człowiek chorujący na astmę może mieć jej ciężki przebieg.(segregator egzamin ustny uprawnienia)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com