fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Pytania na egzaminie pisemnym

Oczywiście, aby uzyskać uprawnienia budowlane należy zdać egzamin pisemny oraz ustny. Ważnym aspektem jest fakt, że liczba pytań na egzaminie zależy od rodzaju, jak i zakresu uprawnień, o jakie stara się kandydat. Natomiast dla wszystkich specjalności ilość pytań w określonym zakresie jest jednakowa (program na uprawnienia budowlane). Fakt ten wynika z przepisów prawa.

Pytania na egzaminie pisemnym

Uprawnienia budowlane bez ograniczeń – zakres pytań

Istotnie zakres pytań w ww. rodzaju uprawnień jest odpowiednio rozłożony i dotyczy różnych zagadnień. Łącznie do projektowania i kierowania robotami budowlanymi test składa się z 90 pytań. 63 z nich dotyczą prawa budowlanego i związanych z nim ustaw, 18  BHP, a 9 postępowania administracyjnego. Tutaj musimy odpowiedzieć prawidłowo na 68 pytań (program do egzaminu na uprawnienia na komputer). W przypadku egzaminu oddzielnie do projektowania lub do kierowania robotami budowlanymi test składa się z 75 pytań, z czego 57 dotyczy prawa budowlanego i przepisów powiązanych, 15 przepisów BHP. Natomiast 7 z nich dotyczy postępowania administracyjnego – należy poprawnie odpowiedzieć na 57 pytań.

Uprawnienia budowlane w ograniczonym zakresie – pytania

Istotnie w przypadku ww. uprawnień do projektowania i kierowania robotami budowlanymi test składa się z 60 pytań. 42  z nich związane są z prawem budowlanym i przepisami powiązanymi. 12 dotyczy przepisów BHP, a 6 postępowania administracyjnego.

Godnym uwagi jest fakt, że najmniej pytań znajduje się w teście na uprawnienia w ograniczonym zakresie oddzielnie do projektowania lub do kierowania robotami budowlanymi. Taki test składa się  z 45 pytań, z czego 32 obejmują prawo budowlane i związane z nim przepisy. Z kolei 9 dotyczy BHP, a 4 postępowania kwalifikacyjnego (program przygotowujący do uprawnień budowlanych). Należy udzielić poprawnych odpowiedzi na 34 pytania.

W jaki sposób przygotowywane są pytania na egzamin do danej specjalności?

Na pewno warto pamiętać o tym, że pytania przygotowywane są oddzielnie dla każdej specjalności (programy do uprawnień budowlanych). Taki sposób działania pozwala na to, aby kandydaci otrzymali testy związane wyłącznie z wybranym rodzajem uprawnień budowlanych. Bezsprzecznie warto zajrzeć na portal Polskiej Izby Inżynierów, aby zapoznać się ze szczegółowymi informacjami. Jeżeli natomiast chodzi o uprawnienia architektoniczne informacji trzeba szukać na stronach izb architektów.  

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com