fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Czy na egzaminie ustnym jest narzucona liczba pytań?

Egzamin ustny prowadzony jest poniekąd w formie luźnej rozmowy. Jednak nie oznacza to że komisja egzaminacyjna ma możliwość subiektywnej oceny wiedzy kandydata. Narzucone są bowiem pewne warunki, które pokazują na ile pytań dany kandydat musi odpowiedzieć oraz z jakiego zakresu są zadawane pytania. Czyli podnobnie jak na egzaminie ustnym o którym już wspominaliśmy [TUTAJ]

liczba pytań na egzaminie ustnym
liczba pytań na egzaminie ustnym

Ile jest pytań na egzaminie ustnym dla mojej specjalności?

Liczba pytań na egzaminie ustnym jest uzależniona od rodzaju i zakresu uprawnień do jakich kandydat podchodzi. Najwięcej pytań dostanie kandydat, który stara sie o uprawnienia bez ograniczeń łącznie do projektowania i kierowania pracami budowlanymi. Osoba taka odpowie na 10 pytań. Wśród nich 1 pytanie zostanie zadane w celu sprawdzenia umiejętnością praktycznego posługiwania się przepisami prawa. 4 pytania zadane zostaną z zakresu specjalności uprawnień o które kandydat się ubiega. Kolejne 4 pokazujące umiejętność praktycznego stosowania wiedzy  technicznej w wykonywanym zawodzie. Ostatnie jedno pytanie obejmuje część praktyczną.

W przypadku, gdy kandydat podchodzi do uprawnień bez ograniczeń, ale tylko do projektowania lub tylko wykonawczych pytań jest 8.  Podobnie jak poprzednio po jednym pytaniu kandydat otrzyma z zakresu praktycznego (czyli pytanie z zakresu projektowania lub wykonywania robót) oraz z umiejętności praktycznego posługiwania się przepisami prawa. 3 pytania kandydat usłyszy z praktycznego stosowania wiedzy technicznej przy wykonywaniu praktyki w zawodzie i kolejne 3 ze specjalności uprawnień budowlanych o które się ubiega. Analogiczną liczbę i zakres pytań usłyszą osoby, które zdają egzamin na uprawnienia ograniczone łącznie do projektowania i wykonawcze.

Najmniejsza liczba pytań, bo zaledwie 6, przeznaczona jest dla osób przystępujących do uprawnień w ograniczonym zakresie do kierowania lub do projektowania. 2 pytania będą dotyczyły umiejętności praktycznego stosowania wiedzy technicznej przy wykonywaniu praktyki. 2 pytania z zakresu danej specjalności. Po jednym pytaniu z umiejętności posługiwania się przepisami prawa  i z części praktycznej.

 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej zajrzyj na naszą stronę http://uprawnienia-budowlane.com/egzamin/szczegolowy-program, gdzie umieściliśmy dokładne informacje również obejmujące egzamin pisemny.

 

 

Podziel się:
Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com