fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Przyziemna hydroizolacja budynków w niskich temperaturach

Chcąc skrócić czas związany z realizowaniem inwestycji oraz ograniczyć kary, jakie wiążą się z przekroczeniem umownych terminów, do maksymalnego poziomu wydłuża się budowlany sezon. Na terenie Polski obecnie sezon zimowy jest łagodny, jednak nie wszystkie prace można przeprowadzać w określonych panujących atmosferycznych warunkach. Niektóre z prac posiadają odpowiednie zalecenia w czasie spadku temperatury na zewnątrz. Są to m.in. prace nad przyziemną hydroizolacją budynku. Warto w związku z tym skupić się na tym, jakie rozwiązania hydroizolacyjne dopuszcza się do użycia, kiedy temperatura spada.  (uprawnienia budowlane program) 

Przyziemna hydroizolacja budynków w niskich temperaturach
Przyziemna hydroizolacja budynków w niskich temperaturach

Prace sezonowe w budownictwie

Na terenie zamkniętych budowlanych obiektów prace przeprowadza się przez cały rok. Budownictwo jednak postrzega się jako branżę, w której prace wykonuje się sezonowo. Wiąże się to z tym, że wiele procesów uzależnionych jest od warunków, jakie panują na zewnątrz. Ma to miejsce zarówno podczas wznoszenia budynku, jak i w czasie przeprowadzania modernizacyjnych prac. W związku z tym w sezonie wiosennym i letnim wzrasta intensywność wykonywania prac. To powoduje również wzrastające zapotrzebowanie na wykwalifikowaną wykonawczą kadrę. Jednak z drugiej strony dążenie do maksymalnego skrócenia czasu na zrealizowanie inwestycji oraz kary, jakie grożą wykonawczym firmą w przypadku nie dotrzymania terminów określonych w umowie sprawiają, że maksymalnie wydłuża się czas budowlanego sezonu. W konsekwencji prace budowlane przeprowadza się niekiedy w warunkach, które nie są sprzyjające.. (uprawnienia budowlane segregator)  

Hydroizolacyjne roboty budowlane

Polska znajduje się w umiarkowanym klimacie. Na terenie naszego kraju przechodzi roczna amplituda temperatur 20°C i 23°C. Stanowią one granicę umowną pomiędzy oceanicznym a kontynentalnym klimatem. Listopad najczęściej rozpoczyna chłodną porę roku i trwa ona zwykle do marca. W tym czasie średni poziom temperatury wynosi w przedziale od -5°C do +1°C. W styczniu, który jest najchłodniejszym miesiącem w roku izotermy przebiegają południkowo i wynoszą one w przedziale od -1°C w zachodniej części, do -5°C oraz mniej w części wschodniej naszego kraju. Elementy klimatu, które znacząco wpływają na przebieg budowlanych procesów to poziom temperatury powietrza, kierunek i prędkość wiatrów, a także opady śniegu i deszczu. Również głębokość przemarzania gruntu ma istotne znaczenie z punktu widzenia budowlanych prac. (uprawnienia budowlane 2022) 

Procesy mokre

W budownictwie wiele procesów to tzw. procesy mokre.  (uprawnienia budowlane cennik) Nie mogą one mieć miejsca, kiedy temperatura kształtuje się na poziomie poniżej 0°C. Warto pamiętać jednak, że nowoczesne budowlane materiały posiadają w swoim składzie dodatki, które wykazują wrażliwość na niskie temperatury. Przeprowadzanie budowlanych prac przy niskiej temperaturze wymaga odpowiednich warunków do pracy dla pracowników. Uwzględnia się także ograniczenia, które należy wyeliminować. W związku z tym można zastosować odpowiednie materiały, które w mniejszym stopniu wykazują wrażliwość na niskie temperatury, albo też można ustawić osłony bądź użyć nagrzewnice powietrza, które zapewnią odpowiednie warunki do pracy.  (uprawnienia budowlane kontakt) 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com