fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Budujta co chceta!

Kupujesz mieszkanie lub dom na nowym osiedlu i wydaje Ci się, że od teraz wszystko jest możliwe. Masz mieszkanie parterowe, z wyjściem na taras, w którym możesz robić co chcesz i instalować czego tylko dusza zapragnie. Zwłaszcza jeśli całe życie mieszkałeś w bloku, w którym brak było takich możliwości wyzwala w Tobie duszę aranżacyjnego artysty. (uprawnienia budowlane 2022). Tutaj mówimy znaczące STOP i przypominamy, że mieszkasz wśród ludzi, a oni mają także swoje własne przestrzenie. O ile przewidujesz istne szaleństwo aranżacyjne we wnętrzach, o tyle to, co robisz wokół swojego domu nie jest już tylko Twoją sprawą, a wspólną sprawą i o tym musisz pamiętać.(uprawnienia budowlane program)

Przydomowa samowola
Przydomowa samowola

Moje i tylko moje

W zasadzie jedynie, jeśli wybudujemy swój dom na totalnym odludziu możemy mieć pełną swobodę działania. W pozostałych przypadkach musimy się dostosować. (uprawnienia budowlane kontakt) Nowelizacja prawa budowlanego z pewnością każdemu z nas dała większe możliwości ewentualnych przestrzeni użytkowych, które można by dobudować wokół domu, o tyle nadal nie pozwala nam budować wszystkiego, co chcemy. Zwłaszcza, jeżeli okolice naszego domu są kompatybilne z działkami innych sąsiadów. Wówczas w większości przypadków mamy do czynienia z koniecznością uzyskania pozwolenia na budowę lub chociaż zgłoszenia tego faktu. (segregator egzamin ustny uprawnienia) Nie ma pełnej kontroli na tym, co decydujemy się budować wokół własnego domu, jednak należy pamiętać o tym, że mamy z boku sąsiadów, którym nie wszystko będzie odpowiadać. Szybko może się okazać, że mały domek gospodarczy lub altanka przestanie odpowiadać sąsiadowi tak szybko, jak pojawiły się plany ich budowy. Jeżeli nie dogadamy się w sposób odpowiedni z sąsiadem, wówczas on może szybko złożyć na nas donos. Donos bardzo dużo kosztuje, ponieważ jeżeli bez zgody zbudujemy cokolwiek, mamy do czynienia z samowolą budowlaną.

Legalizacja

Legalizacja samej samowoli budowlanej wynikająca z samego powodu braku zgłoszenia prac budowlanych może nas wynieść od 2,5 do 5 tysięcy złotych. Nie jest to więc koszt, którym dysponujemy każdego miesiąca od ręki. Przez samowolę budowlaną rozumie się:

  • budowę obiektu bez pozwolenia na budowę;
  • bez odpowiedniego zgłoszenia;
  • w razie wydania sprzeciwu do zgłoszenia.

    Odpowiedni wniosek należy złożyć do właściwego ze względu zamieszkania Starostwa, w którym starosta ma 65 dni na jego rozpatrzenie. Wniosek z pozwoleniem na budowę powinien być kompletny, a więc zawierać kompleksową dokumentację, zwłaszcza zgodną z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Pamiętajmy więc, by kompleksowo uzupełniać wnioski i kompletować całkowicie dokumentację, by nie odbić się z wnioskiem od urzędowych drzwi. Przestrzegamy Państwa przed budowlaną samowolą! (uprawnienia budowlane program)
Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com