fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Przeprowadzanie modernizacji kotłowni

Dokonanie wymiany źródła ciepła na ekologiczne oraz czyste jest konieczne, w związku z walką o lepszą jakość powietrza. Takie działania często wiążą się z zaawansowanymi pod względem technologicznym rozwiązaniami. Podczas przeprowadzania modernizacji kotłowni warto wziąć pod uwagę zastosowanie pompy ciepła. Trendy, jakie wskazuje rynek odnośnie odnawialnych cieplnych źródeł można zauważyć na terenie Polski już od ponad dwóch dekad. Jako pierwsze pojawiły się solarne instalacje służące produkowaniu ciepłej użytkowej wody oraz do wspomagania CO₂. Później odnotowano ewolucję polegającą na powstaniu technologii związanych z pompami ciepła. Obecnie na rynku mamy możliwość zakupu nowoczesnego urządzenia, jakim jest pompa ciepła o typie powietrze – woda. (uprawnienia budowlane 2022)  

Przeprowadzanie modernizacji kotłowni
Przeprowadzanie modernizacji kotłowni

Dofinansowania do odnawialnych źródeł energii

Obecnie istnieje wiele dotacji oraz programów lokalnych, które wspierają modernizacyjne inwestycje. Obecnie jest również rządowy program Czyste Powietrze, który wspiera konsumentów w tych działaniach.  (uprawnienia budowlane segregator )   Takie rozwiązania kształtują w ludziach poczucie, że warto zwrócić uwagę na ekologiczny aspekt nowoczesnych rozwiązań, i być bardziej eko. W nowoczesnych budynkach takie odnawialne źródła ciepła mają coraz szersze zastosowanie. Jednak dużo przeprowadzanych modernizacji w kotłowniach i wymiana starych stałopalnych kotłów sprawia, że z chęcią sięga się po bezobsługowe oraz czyste w użytkowaniu efektywne źródła ciepła. Obecne ceny kopalnych paliw czyli węgla kamiennego czy ekogroszku są coraz większe, co także przyczyna się do podjęcia decyzji odnośnie korzystania z efektywniejszych i bardziej ekologicznych źródeł ciepła.  (uprawnienia budowlane program) 

Wymiana źródła ciepła

Bardzo ważną kwestią podczas przeprowadzania wymiany źródła ciepła oraz termomodernizacji jest określenie parametru, jaki jest faktyczny dla zapotrzebowania na ciepło. Najpierw skupić się należy na zdiagnozowaniu słabych konstrukcyjnych punktów w obiekcie oraz na poprawieniu izolacji w newralgicznych miejscach przy termicznych mostkach. Ostatnim działaniem jest określenie parametru, jaki jest najbardziej cenny, czyli zapotrzebowanie obliczeniowe w budynku na ciepło. Prawidłowo szacując wartość można na jej podstawie dobrać odpowiednią pompę ciepła i dokonać optymalizacji systemu grzewczej instalacji, który już istnieje, w celu uzyskania optymalnych warunków do pracy systemu.(uprawnienia budowlane) 

Pompy ciepła monoblock i split

Firma Panasonic będąca lidrem na tle światowym oferuje pompy ciepła o typie split oraz monoblock, pochodzące z linii Aquarea T-Cap. Posiadają one unikalną konstrukcję, która gwarantuje minimalne spadki wydajności w grzewczej mocy w ramach współpracy z grzewczymi instalacjami, które są modernizowane, bez dodatkowego udziału elektrycznej grzałki. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że systemy pomp T-Cap cechują się granicznymi temperaturami pracy, położonych w temperaturze rzędu -28°C. Takie pompy można instalować jako jedyne cieplne źródło w każdej ze stref klimatycznych na terenie Polski. Wykonując modernizacyjne prace w kotłowniach należy rozplanować miejsce na każde z urządzeń. (uprawnienia budowlane kontakt)  

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com